E premte, 30 Tetor, 2020
11 C
Tirana

Etiketa

mjekim

“Mos përdorni mjekim interneti”, Brataj: Nuk ekziston betadinë për shpëlarje fyti

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, i bën apel qytetarëve që të mos bazohen te këshillat që gjenden në internet, për trajtimin e koronavirusit. Përmes...

Konfirmohen dy raste me koronavirus në Itali

Dy raste janë konfirmuar së fundmi me koronavirus në Itali. Lajmin në fjalë e ka konfirmuar kryeministri italian Giuseppe Conte. Përgjatë një konference për shtyp, Conte...

QSUT nuk ka mjekim për hepatitin B, pacientët e blejnë 150 mijë lekë

Prej disa kohësh në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza” mungon ilaçi për hepatitin B i cili rimbursohet nga shteti. Spitali u kërkon pacientëve të...

“Doja të vdisja”, rrëfehet burri që i vuri flakën vetes

Kushtet e vështira ekonomike kanë detyruar 63-vjeçarin që të ndërrmarë vendimin e rëndë. I lyer me benzinë në lulishten e lagjes ai ka tentuar...

“Buzëqeshja që mposhti acidin”, 31-vjeçarja rrëfehet pas pesë vitesh për tragjedinë që përjetoi

“…Administratorja e një Call-Centeri në Tiranë është sulmuar me acid në fytyrë nga një person ende i paidentifikuar teksa dilte nga banesa e saj....

Festat/Ministrja Manastirliu: Shërbim mjekësor 24 orë, stafi do jetë në këmbë!

Spitalet dhe shërbimi shëndetësor në ditën e ndërrimit të viteve do të jetë në gatishmëri të plotë për t’ju shërbyer qytetarëve. Ministria e Shëndetësisë...

U dënua për mjekim të gabuar, bëri vetëm 3 ditë burg, por mjeku u rikthye në punë

Faik Pashollari, i cili është i dënuar me 1 vit burg për mjekim të pakujdesshëm pas vdekjes së një vajze 7 vjeçe, është rikthyer...

Problemet e veshkave te meshkujt

Meshkujt në dy ekstremet e jetës kanë më shumë propabilitet të sëmuren nga veshkat. Ndërsa femrat sëmuren më shumë të moshën e mesme: 20-40...

Të fundit

Tërmeti në Izmir, 17 të vdekur dhe mbi 700 të plagosur

Të paktën 17 persona humbën jetën dhe mbi 700 të tjerë u plagosën si pasojë e tërmetit 6,6 ballë që ka goditur ujërat e...

Do bëhet kryeministri i Shqipërisë? Meta tregon ambicien e tij

Nga reagimet e tij të ashpra ndaj kryeministrit Edi Rama, të shumtë janë ata që mendojnë se Presidenti i Republikës, Ilir Meta po zë...

Meta: Jam lideri i Shqipërisë, Rama do ta çojë Shqipërinë në drejtim të paditur

Nga reagimet e tij të ashpra ndaj kryeministrit Edi Rama, të shumtë janë ata që mendojnë se Presidenti i Republikës, Ilir Meta po zë...

Nuk përmbahet Meta: Kam aq fuqi, sa Rama mos të ketë vrimë ku të futet

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka shpërthyer si kurrë më parë në sulme dhe fyerje ndaj kryeministrit Edi Rama. Ai e ka kërcënuar duke thënë...

Shpërblimi i fundvitit? Beqaj tallet me pensionistët

Edhe pse akuzohet për disa afera me tendera në shëndetësi, Ilir Beqaj prej kohësh me deklaratat e tij, është tallur me shqiptarët. Pak kohë më...