E diel, 9 Maj, 2021
27 C
Tirana

Etiketa

mjeke nga kosova

Rama thumbon Vuçiçin nga Kukësi: Ne jemi një, ai le të luajë me kukulla

Kryeministri Edi Rama deklaroi se Shqipëria dhe Kosova janë një, duke i kthyer përgjigje presidentit serb Aleksandër Vuçiç, i cili publikoi hartën e Kosovës...

Nis vaksinimi i mjekëve kosovarë: S’kishim frikë nga lufta, e jo më nga vaksina

Ka filluar në Kukës vaksinimi kundër koronavirusit i 250 mjekëve nga Kosova, proces i cili po zhvillohet në pallatin e sportit ''Hasan Prishtina’’. Ndërkohë,...

Të fundit

Liderët e opozitës nuk kanë dimensionin e burrit, janë adoleshentë

Nga Spartak Ngjela Si nuk u rritën një herë në moshë individët që duan të drejtojnë Shqipërinë, apo edhe ata që e kanë drejtuar atë! Nuk...

Aksident në Berat-Skrapar, mjeti bie nga ura, plagoset rëndë 28-vjeçarja

Një aksident është regjistruar në aksin nacional Berat-Skrapar, në fshatin Vërtop. Mjeti tip Audi,me targa AA 723 LK, që drejtohej nga një 28-vjeçare është rrëzuar...

Kosovë / Shënohen 97 raste të reja me COV*D-19, rritet numri i viktimave

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private...

Armando Sadiku shënon dy gola në Bolivi

Mungesa e golit në kampionatin e Bolivisë, ku është transferuar gjatë merkatos së janarit, kishte filluar t’i shndërrohej në një makth Armando Sadikut Por më...

Tiranë / 3 aksidente brenda orës, për fat të mirë pa pasoja të rënda

Tiranë/Informacione paraprake Më datë 09.05.2021, rreth orës 14:10, në rrugën “Gjin Bue Shpata” mjeti me drejtues I. S., ka përplasur biçiklistin shtetasin V. Sh., 65...