E martë, 26 Maj, 2020
13 C
Tirana

Etiketa

ministria e drejtesise

Thyerja e masave/Ministria e Drejtësisë sugjeron dënime alternative

Ministria e Drejtësisë ka reaguar në lidhje me masat e marra nga qeveria për frenimin e përhapjes së koronavirusit. Ministrja Etilda Gjonaj ka kërkuar bashkëpunimin...

Gjonaj sfidon Metën: Jam e gatshme t’i përgjigjem ligjërisht

Presidenti Meta kërkoi dorëheqjen e ministres Etilda Gjonaj, pasi sipas tij, ka shkelur ligjin me botimin e vendimit të KED në fletoren zyrtare. Kreu...

Rasti i Vorpsit/ Dervishaj: Situata është e rëndë për Ministrinë e Drejtësisë

Në fjalën e tij gjatë konferencës për mediat, këshilltari i presidentit, Bledar Dervishaj sqaroi se si kanë vepruar institucionet në lidhje me “përzgjedhjen” e...

“Nxorën Dritan Dajtin në Bllok”, shkarkohen 4 zyrtarët e lartë të burgjeve

Ministri e Drejtësisë ka reaguar pas nxjerrjes në bllok për vizita mjekësore të të dënuarit, Dritan Dajti. Përmes një deklarate për mediat, Ministria bëri të...

Në 2020 nis skanimi i zyrtarëve publikë, cila Ministri është e para në “sitë”

Gjatë vitit 2020, do të nisë për herë të parë në disa degë të administratës publike zbatimi i planeve të integritetit, të cilat konsistojnë...

Ministria e Drejtësisë në konferencën e Moskës, tregon reformat para 60 shteteve

Ministria e Drejtësisë ka marrë pjesë gjatë ditës së sotme, në konferencën e dhjetë ndërkombëtare në Moskë, për ekzekutimin e detyrueshëm të vendimeve gjyqësore. E...

Përplasje te Ministria e Drejtësisë, gruas i bie të fikët: Jo djalin, ma morën djalin (Video)

Shërbimet e INUK dhe Përmbarimi kanë mbërritur sot në mëngjes në familjen Hoxha pranë Ministrisë së Drejtësisë për shembjen e banesës së tyre. Familjarët kanë...

Zbehet protesta e VMRO-DPMNE, Gruevski “tradhton” mbështetësit

Partia e VMRO-DPMNE-së, ka vijuar protestën edhe gjatë ditë së sotme para godinës së ministrisë së Drejtësisë. Zyrtarë të lartë dhe mbështetës të kësaj...

“Gjakoset” Ministria e Drejtësisë, protestuesit dënojnë dhunën ndaj familjes

Shoqëria Civile zhvilloi pasditen e sotme një marshim protestë për gjyqtaren e vrarë Fildes Hafizi nga ish-bashkëshorti i saj, por edhe për të gjitha...

Skandali me dosjet e fshehura në Gjykatën e Tiranës, reagon Ministria e Drejtësisë

Zv/ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka reaguar pas skandalit për fshehjen e 300 dosjeve në arkivin e Gjykatës së Tiranës dhe mosdorëzimin e tyre...

Të fundit

Shtyrja e zgjedhjeve/ Meta: Basha nuk u tregua korrekt

Mbrëmjen e sotme, në emisionin “Opinion” Presidenti Ilir Meta theksoi se për shtyrjen e zgjedhjeve në tetor kishte diskutuar me opozitën, por sipas tij,...

Shokon Meta: Rama i shërben lobit serb në Washington

Presidenti Meta ka lëshuar një deklaratë të fortë në emisionin “Opinion”, teksa tha se kryeminisitri Rama i shërben lobit pro serb në Washington. Madje...

“Mos i bjerë të fikët Presidentit”, Meta publikon sms e diplomatit të huaj

Presidenti Ilir Meta ishte i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion”, ku publikoi mesazhin e një diplomati të huaj, që sipas tij, e...

Meta me parti të re? Presidenti flet troç

Presidenti Ilir Meta është përgjigjur sërish lidhur me deklaratën e kryeministrit Edi Rama, se do krijonte parti të re. I ftuar në emisionin ‘Opinion’,...

Meta i ‘përvishet’ Ramës: Unë punoj me letra, s’merrem me thashetheme

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, tha mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion” se punon me letra dhe jo me Facebook e Twitter, duke iu...
WhatsApp KONTAKTO TT