E mërkurë, 19 Janar, 2022
1.5 C
Tirana

Etiketa

Ministri i jashtëm

Ashpërsohen tonet mes Rusisë dhe NATO-s, ultimatum SHBA-së

Rusia nuk do të presë “pafundësisht” për një marrëveshje sigurie me NATO-n, dhe përparimi varet nga SHBA-ja, tha të premten Ministri i Jashtëm Sergei...

Italia merr vendimin e “papritur” për azilkërkuesit: Nesër firmoset dekreti që…

Ministri i Jashtëm i Italisë, Luigi Di Maio ka deklaruar se do të firmosë dekretin që synon të ulë ndjeshëm kohën e qëndrimit të...

Këshilltari i Merkel: Ministri i jashtëm Gabriel ndihmoi të djathtën ekstreme gjermane në zgjedhje

Peter Altmaier, kryekëshilltari i kancelares gjermane, Angela Merkel deklaroi se ministri i Jashtëm gjerman, Sigmar Gabriel ishte pjesë e suksesit në zgjedhjet parlamentare të...

Të fundit

Ukraina: Rusia ka ngritur forcat pranë kufirit, gati të na pushtojë!

Ukraina ka paralajmëruar se Rusia "pothuajse ka përfunduar" ndërtimin e saj të forcave që mund të përdoren për një ofensivë kundër vendit, duke shtuar...

Kina thyen rekordin në prodhimin e qymyrit

Kina prodhoi më shumë qymyr se kurrë vitin e kaluar, ndërsa termocentralet e saj luftuan për të përmbushur kërkesën për energji elektrike, duke minuar...

E rrallë/Dëbora mbulon shkretëtirën e Saharasë

Bora është vendosur në rërën e shkretëtirës së Saharasë, pasi temperaturat ranë nën zero. Fotografi Karim Bouchetata ka kapur dje imazhe mahnitëse të borës dhe...

“Përplasja me Rusinë”, Blinken mbërrin në Ukrainë

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, mbërriti në Ukrainë të mërkurën mes frikës në rritje se një pushtim rus ndaj Ukrainës mund të jetë...

Te Gjergji në Lezhë ishte ambasadori austriak…

Nga: Frano Kulli Dje, në përkujtimin e 554- vjetorit të vdekjes së Heroit tonë Kombëtar Gjergj Kastrioti Skënderbeu, ishte edhe ambasadori i Republikës së Austrisë, Dr....