E martë, 7 Korrik, 2020
32 C
Tirana

Etiketa

ministrat

“Rama 2”, Patozi: Disa nga ministrat janë aty që nga viti 1941

Ish-deputeti  democrat, Astrit Patozi, me anë të një statusi të publikuar në rrjetin social “Facebook”, ka reaguar lidhur me publikimin e emrave të qeverisë...

Qeveria e re, kush janë 6 ministrat e PS që mbetën “me gisht në gojë”

Ristrukturimi i kabinetit qeveritar ka shkaktuar pakënaqësi të mëdha brenda PS-së. Me fat ka qenë ministri i Jashtëm Ditmir Bushati dhe ajo e Kulturës,...

Sakrifikuan para zgjedhjeve, Rama shpërblen sot 5 ministrat

Kryeministri Edi Rama ka shpërblyer të gjithë ministrat që dhanë dorëheqjen si pasojë e paktit Rama-Basha më 18 maj, pak ditë para zgjedhjeve. Pasi prezantoi...

Çfarë ka në tepsinë e Edi Ramës?

Mero Baze Gjëja më joserioze e pas 25 Qershorit, është rituali i përfoljes së qeverisë së re dhe argëtimi me reagimin e atyre që kanë...

Ministrat teknikë japin dorëheqjen, kompetencat ua kalojnë zv.ministrave

Ministrat teknikë të Partisë Demokratike kanë përgatitur aktin formal të largimit nga Qeveria “Rama”, në të cilën u përfshinë si pjesë e marrëveshjes tre...

Fatmir Mediu rendit 10 arsye pse Basha duhet të tërheqë ministrat

Me anë të një statusi të gjatë në Facebook, kreu u Partisë Republikane, Fatmir Mediu rendit arsyet pse aleati i tij, Lulzim Basha duhet...

Manjani: Ja pse nuk ikin ministrat teknikë

Ylli Manjani, një nga figurat më të rëndësishme të LSI-së, ish ministër i Drejtësisë ka reaguar përmes një statusi në facebook në lidhje me...

Hahn: Ministrat maqedonas të bashkëpunojnë, të kthehet besimi në gjyqësor

Eurokomisari për Zgjerim Johanes Hahn ka bërë thirrje për përmirësimin e sistemit gjyqësor në Maqedoni. Ai ka thënë se vendi ka nevojë për gjyqësor...

Ja cilët janë ministrat teknikë që do të votohen sot në Kuvend

Pas takimit  të kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe Kryeministri Edi Rama, është zbardhur emri i zv/kryeministres dhe të ministrave teknikë që ka...

Të fundit

A po shet toka Hashimi, ashtu siç e shiti detin Lulzimi

Nga Kreshnik Spahiu 8 vjet më parë në zyrat “KuqeZi” mbërriti Ambasadori amerikan Arvizu. Në takimin që u zhvillua me dyer të mbyllura dhe pa media,...

Si të largoni kilogramët e tepërt nga zona e belit

S’ka më: Nesër do filloj të bëj ushtrime apo nesër filloj dietën! Bëni mirë që pikërisht ditën e sotme, të filloni të ndërmerrni masat e...

Çeki/ Përplasen dy trena, shënohen të paktën 3 viktima

Një ngjarje e rëndë është shënuar ditën e sotme në Republikën Çeke, ku dy trena pasagjerësh janë përplasur me njëri-tjetrin. Sipas mediave të huaja, deri...

Herë pas here injoronte pandeminë, infektohet Presidenti i Brazilit

Presidenti i Brazilit Jair Bolsonaro i cili herë pas here injoronte pandeminë e koronavirusit, duke thënë që është vetëm “një grip i lehtë”, ka...

Vajza e regjisorit Spielberg fejohet me një shqiptar

Destry Allen, vajza e regjisorit të njohur, Steven Spielberg, është fejuar me një aktor me origjinë shqiptare. Bëhet fjalë për 23-vjeçarin, Genc Legrand, i cili...