E shtunë, 11 Korrik, 2020
22 C
Tirana

Etiketa

ministrat

Rama e ministrat po largojnë orenditë nga zyra. Çfarë po ndodh?

Deputeti demokrat Klevis Balliu, deklaron se pas dorëheqjes së Fatmir Xhafajt nga posti i Ministrit të Brendshëm, qeveria ‘Rama’ ka rënë. Po kështu ia ka...

Deputeti nxjerr emrat: Kush janë ministrat socialistë të përshirë në përgjime

Deputeti i Partisë Demokratike, Edi Paloka ka komentuar arrestimet e bëra së fundmi të zyrtarëve e ish-zyrtarëve të institucioneve publike. I ftuar në rubrikën “Opinion”,...

Berisha nxjerr emrat: Ministrat dhe deputetët e regjistruar në…

Ish-kryeministri Sali Berisha kë reaguar në lidhje me operacionin e zhvilluar nga policia ditët e fundit. Në “Facebook”, Berisha shkruan se operacioni është zhvilluar...

Qytetarët kërkojnë largimin e ministrave të korruptuar

Muaj më parë kryeministri Edi Rama tha se në shtator të këtij viti, do të largonte ministrat, të cilët nuk i kanë përmbushur detyrat...

Çudia më e madhe 3 ditë zgjat! Folët, mirë bëtë që folët. Si do na shkojë halli ne shqiptarëve?

Nga: Marsela Sinani/Thonë se në Shqipëri, çudia më e madhe tre ditë zgjat. Aq zgjati edhe zhdukja e Gjetan Gjetanit nga PS, sikur të...

Opozita bën thirrje nga Elbasani/ Kuvendi “braktiset” nga pesë ministra, përfshirë edhe Ramën

Opozita ka bojkotuar Kuvendin, sikundër ishte paralajmëruar më herët. Por surpriza vjen nga ana e mazhorancës, pasi është vënë re mungesa e pesë ministrave,...

Fotot/Zonjat buzagaz e ministrat të mërzitur, çfarë keni humbur nga seanca e djeshme

Një ditë më parë u mblodh Kuvendi për sesionin e ri, ndërsa opozita nuk mori pjesë, pasi u zhvendos në Shkodër në një mbledhje...

Rama mbledh ministrat në Vlorë/Vendoset kur do të ketë ndryshime në qeveri

Kryeministri Edi Rama mblodhi për rreth tre orë rresht ministrat e tij  në vilën qeveritare të Vlorës ku është diskutuar puna e ministrave. I gjithë...

Qeveria mbyll pushimet, Rama thërret ministrat në Vlorë

Ditët që lamë pas ishin një kohë relaksi për klasën politike. Orët që do të vijnë, do të detyrojnë ata që të 'përveshin mëngët',...

Tronditet administrata, 4 drejtues të rëndësishëm pritet të largohen

Vjeshta pritet me ndryshime në administratë, pasi tre nga drejtuesit më të rëndësishëm pritet të largohen. Gjatë muajve shtator-tetor, priten ndryshime rrënjësore. Ka qenë...

Të fundit

Skema/ Vidhnin skafe në Greqi, bien në pranga 8 shqiptarë

Policia greke ka goditur një bandë shqiptarësh që vidhnin skafe në vendin fqinj. Bëhet me dije se në pranga kanë rënë 8 shqiptarë, përkatësisht 4...

Vendimi për ta kthyer ‘Aya Sofya’ në një xhami, reagon Erdogan

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, deklaroi se Aya Sofya do të hapet më 24 korrik për faljen e namazit të xhumasë. Në një fjalim drejtuar...

Një grua gjendet pa shenja jete brenda dhomës së hotelit në Sarandë

Një grua rreth moshës 69 vjeç është gjetur e pajetë sot në mëngjes, në qytetin e Sarandës. Raportohet se bëhet fjalë për një turiste me...

VIDEO/ Vjosa Osmani “sulmohet” në Kuvend, denoncon në polici deputetin

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani thotë se ka denoncuar në polici deputetin e LDK-së, Xhavit Ukaj. Gjatë seancës së djeshme parlamentare, Ukaj është...

Mbyllet me barazim derbi Partizani-Tirana

Derbi i sotëm Partizani-Tirana u mbyll me rezultatin 1-1. Kjo ndeshje nuk dhuroi shumë cilësi në fushën e lojës dhe ishte mjaft e pazakontë, pasi...