E martë, 14 Korrik, 2020
31 C
Tirana

Etiketa

ministrat

Ligji i ri në Kosovë/ Ulen pagat për Presidentin, kryetarin e Kuvendit dhe ministrat

Në fillimi të këtij viti, saktësisht me 2 shkurt, Kuvendi i Kosovës ka miratuar Ligji për Pagat në sektorin publik. Ky Ligj ishte temë debatesh...

Emergjencat nga tërmeti i fuqishëm/ Rama u cakton detyrat deputetëve të PS (video)

Pasi iu ndau detyrat prefektëve dhe Forcave të Armatosura, ku i urdhëroi të shkonin në Durrës, aty ku situata ishte më emergjente, Rama ka...

Neritan Ceka: Shkoj në teatër që 5 vjeç, nuk e kam parë ndonjëherë Ramën apo Veliajn

Neritan Ceka ka komentuar protestën kundër shembjes së Teatrit Kombëtar, protestë e cila ka filluar që në orët e para të mëngjesit dhe ende...

Një ditë pas Asamblesë, Rama mbledh kabinetin qeveritar sërish

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur sot në ambientet e Pallatit të Brigadave, ministrat dhe zv.ministrat e kabinetit qeveritar. Në këtë takim ishin të pranishëm edhe...

“Faleminderit z.President që i nxore ministrat e Ramës nga skuta ku ishin futur”

Presidenti i Republikës, Ilir Meta pak ditë më parë anuloi zgjedhjet të cilat pritej të mbaheshin më 30 qershor, duke mos përcaktuar një datë...

Karikaturat/Kapexhiu: Kam marrë kërcënime kur bëja presidentët e ministrat

Karikaturisti Bujar Kapexhiu ka thënë publikisht se ka pasur raste kur ka marrë edhe kërcënime për karikaturat e tij. I ftuar në studion e...

Ruçi i “rreptë” me ministrat: Kush s’bën punën, do i dalë emri në ‘tabelë të zezë’

Ish-ministrat e kabinetit qeveritar duket se kanë filluar të kenë pakënaqësi me personat që i zëvendësuan në dikasteret e tyre. Në mbledhjen e Konferencës së...

“Deti”/ Dy ministrat e shkarkuar takohen në Greqi: Kryeministrat do ta…

Ish-kryediplomati, Ditmir Bushati ka marrë pjesë në konferencën shkencore të organizuar nga Ministria e Jashtme Greke dhe Universiteti i Pireut. Bushati është takuar me...

“Dajti”, pse reaguan vonë ministrat e Ramës?

Nga Ferdinand Dervishi Kur Gjykata e Apelit të Krimeve të Rënda, më 8 shkurt 2019, rrëzoi dënimin me burgim të përjetshëm të Dritan Dajtit, të...

Ministrat e Jashtëm të BE-së, takim për raportet Kosovë-Serbi

Ministrat e Jashtëm të vendeve anëtare të Bashkimit Europian do të fokusohen ndër të tjera edhe tek situata e Ballkanit Perëndimor, gjatë takimit të...

Të fundit

Manastirliu: Maska do bëhet e detyrueshme në ambientet e mbyllura

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu bëri të ditur se shumë shpejt do të hyjë në fuqi vendimi për mbajtjen e maskës...

Vettingu në polici/ Lleshaj-Metës: Na sqaro ku i sheh rreziqet elektorale

Komisioni i Sigurisë Kombëtare rrëzoi dekretin e presidentit Meta, që ktheu për rishqyrtim ndryshimet në ligjin për Vettingun në Polici. Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj,...

VIDEO/ Shkupi “pushtohet” nga flamujt shqiptarë një ditë para nisjes së votimeve

Maqedonia e Veriut po mban sot fazën e dytë të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. Ditën e sotme do të lejohen të votojnë vetëm të...

Aksident i rëndë në rrugën dytësore Durrës-Tiranë, humb jetën 30-vjeçarja

Një aksident i rëndë është shënuar ditën e sotme në rrugën dytësore Tiranë-Durrës, në afërsi të City Park. Policia bën me dije se një 30-vjeçare...

Pas Zani Çaushit, kërkon lirinë edhe ish-rivali i tij “Gaxhai”

Pas Myrteza Çaushit, edhe kundërshtari i tij Gazmend Brakaj ka kërkuar lirimin me kusht. I njohur ndryshe me pseudonimin “Gaxhai”, Brakaj është i dënuar me burgim...