E diel, 17 Janar, 2021
-1 C
Tirana

Etiketa

mini shengeni ballkanik

“Sulmet rrugaçëror të Ramës ndaj Kosovës”, reagon Basha: Akt antishqiptarizmi

Pas samitit të “Shengenit Ballkanit” mbajtur në Tiranë ka ardhur reagimi i kryedemokratit Lulzim Basha. Përmes një postimi në “Twitter”, Basha ka komentuar deklaratat e...

Rama “shpërthen” ndaj deklaratave të Haradinajt: Gënjeshtar. I paditur klasik

Kryeministri Edi Rama e ka quajtur Ramush Haradinajn një gënjeshtar dhe të “paditur klasik”, pas deklaratave se samiti i tretë i “Mini-Shengenit” që po...

“Fantazma e ‘Serbisë së Madhe’ shëtit në Tiranë”/Berisha kritikon mini-Shengenin

Ish-kryeministri, Sali Berisha ka komentuar takimin e tretë rajonal për Ballkanin Perëndimor i cili do mbahet ditën e sotme në Tiranë. Përmes një postimi në...

“Mini-Shengeni pa Kosovën nxit konflikt”/ Kryemadhi: Rama po e përdor si presion

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi kritikon takimin që do të mbahet ditën e sotme mes kryeministrit Rama, homologut maqedonas Zaev dhe presidentit serb Vuçiç. Përmes...

Sot mbledhja e tretë për Mini-Shengen/ Vuçiç pritet me protesta në Tiranë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç pritet të mbërrijë ditën e sotme në Tiranë, në kuadër të takimit të tretë për Mini-Shengenin Ballkanik. I pranishëm në...

Spartak Ngjela lëshon paralajmërimin e fortë për Ramën

Avokati Spartak Ngjela ka dal me një deklaratë të fortë, përsa i përket marrëveshjes së mini-shengenit Ballkanik. Në komentin e tij të radhës, të...

Të fundit

Ylli Ndroqi dhe bashkëshortja e tij infektohen me Covid-19

Presidenti i medias "Ora News", Ylli Ndroqi, dhe bashkëshortja e tij Mimoza janë infektuar nga koronavirusi. Ndroqi bën me dije se ai dhe bashkëshortja...

Rrugë që i merr lumi para se të mbarojnë

Nga: Mentor Kikia Foton e parë e kam marrë në rrjet. Autori thotë se është rruga e Arbërit, në Maqellarë të Dibrës. E ndërtuar buzë...

Letra e Ambasadës Franceze për Ramën, shpërthen Basha

Kryedemokrati Basha ka shigjetuar kryeministrin Edi Rama, pas sulmeve që ky i fundit i ka bërë Bashkimit Evropian rreth procesit të vaksinimit. Basha shprehet se...

Kosova po e bën Vettingun, po ne

Nga: Mentor Kikia Para pak javësh shkruajta një për një hipotezë, apo një “skenar konspirativ”, që kishte të bënte me Vettingun politik në Kosovë. Sot...

Mbi 3 mijë testime, ja sa raste të reja u regjistruan në 24 orët e fundit

Gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë 5 persona. Me gjithë përpjekjet e mjekëve, 5 qytetarë nuk e kanë fituar betejën me COVID19:...