E mërkurë, 23 Shtator, 2020
24 C
Tirana

Etiketa

Mimoza Kusari-Lila

Mimoza Kusari-Lila: Hoti pas testimit nuk u vetizolua, një arsye më tepër për ta shkarkuar

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Mimoza Kusari-Lila shprehet se lajmi që kryeministri Avdullah Hoti doli pozitiv me COVID-19, nuk është aspak çudi. Duke rikujtuar...

“Sot jemi me maska”, Kusari-Lila: Do të hyjmë në histori

Mimoza Kusari-Lila nga LVV ka thënë se sot Kosova do të hyj në histori, për shkak të mbledhjes së deputetit për mocion në kohë...

Kusari-Lila: Mundësitë janë për koalicion me LDK

Ish zv-kryeministrja e Kosovës, Edita Tahiri, deklaroi mbrëmjen e sotme në emisionin “Open” në Top Channel se Albin Kurti, në postin e kryeministrit do...

Mimoza Kusari-Lila i thotë “Po” Albin Kurtit

Kandidati për kryeministër nga radhët e Vetëvendosjes, Albin Kurti, në një konferencë për media, ka ftuar koalicionin LDK-AKR-Alternativa për një takim rreth krijimit të...

Mimoza Kusari-Lila: PDK mund ta tradhtojë Haradinajn

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka marrë një këshillë nga kryetarja e Alternativës, Mimoza Kusari-Lila, që të ketë parasysh se askush nuk ia garanton...

Të fundit

Ministrja Denaj zbulon sa do jetë paga e mjekëve

Ministrja e Ekonomisë dhe e Financave, Anila Denaj, është shprehur se me rishikimin e buxhetit do të rriten pagat për mjekët dhe infermierët. Në një...

Procesi “Hajdari” ka nevojë të rigjykohet bazuar mbi motivin e vrasjes

Nga Mero Baze Ka një ngazëllim pa kuptim, lidhur me lajmin se Prokuroria ka vendosur të thërrasë si dëshmitar në gjyqin ndaj Izet Haxhisë, Sali...

Rritja e pagave të mjekëve e infermierëve, Denaj tregon se kur do të kalojë vendimi

Ministrja e Ekonomisë dhe Financave, Anila Denaj, ka deklaruar se rritja e pagës së mjekëve dhe infermierëve do të bëhet në masën 40%. E ftuar...

Iu sekuestrua makina e blinduar, reagon ish-drejtori i Policisë së Elbasanit

Ish-drejtori i Policisë së Elbasanit, Edmond Koseni, ka reaguar pas shoqërimit të djeshëm në Polici dhe sekuestrimit të makinës së blinduar. Në një prononcim për...

​Britania planifikon të infektojë qëllimisht kandidatët për vaksinën anti-Covid

Gazeta britanike “Financial Times” bën me dije se në ditët në vijim do të zhvillohet një provë klinike në Britaninë e Madhe. Sipas gazetës, gjatë...