E diel, 17 Tetor, 2021
10.5 C
Tirana

Etiketa

mesfushor

Nis revolucioni tek Barcelona, një mesfushor drejt Sevilla

Mesfushori i Barcelonës, Ivan Rakitic është drejt largimit nga katalanasit. Sipas gazetarit italian, Fabrizio Romano, kroati është shumë pranë rikthimit tek Sevilla. 32-vjeçari pritet të firmosë...

Mesfushori shqiptar rikthehet në stërvitje, tashmë është mirë nga ana shëndetësore

Mesfushori shqiptar Emanuele Ndoj është rikthyer në stërvitje me skuadrën e tij raportojnë mediat italiane. Brescia tashmë ka nisur përgatitjet për sfidën me Fiorentinën. Kujtojmë...

300 mln euro merkato, Barcelona në kërkim të një sulmuesi dhe mesfushori

Barcelona shpenzoi 120 milionë euro për Antoine Griezmann në merkaton e verës, si dhe rreth 70 milionë euro të tjera për mesfushorin De Jong....

E trishtë/ Ish-mesfushori i Luftëtarit ndërron jetë në moshën 37-vjeçare

Një lajm i trishtë ka tronditur botën e futbollit ditën e sotme. Ish-mesfushori i Luftëtarit Bashkim Gaxhaj ka ndërruar jetë në moshën 37-vjeçare. “Panorama Sport”...

Mesfushori i Premier Ligës “trazon” Interin, Juven dhe Milanin

Aventura e Nemanja Matić te Mançester Junajtid me shumë gjasë do të përfundojë sezonin e ardhshëm. Thuhet se serbi do të largohet nga Anglia...

Mesfushori largohet nga Interi dhe kryen vizitat mjekësore me skuadrën e re

Edhe pse ende nuk është zyrtare, Zhoao Mario po konsiderohet nga të gjithë si lojtari më i ri i Lokomotivës së Moskës.Thuhet se mesfushori...

Skënderbeu godet në merkato, i rrëmben mesfushorin Tiranës

Asion Daja nga dita e sotme do të jetë zyrtarisht një lojtar i Skënderbeut, teksa ka nënshkruar një kontratë njëvjeçare në ekipin e drejtuar...

Mesfushori largohet nga Interi, prezantohet tek skuadra e re

Raxha Naingolan është larguar nga Interi për t’u bashkuar me Kaljarin në formën e huazimit për një vit. Mesfushori belg është rikthyer në shtëpi...

Prish kontratën me Dinamo Zagrebin, mesfushori shkodran firmos për Teutën

Uendi Vecaj ka firmosur ditën e sotme një kontratë 3-vjeçare me skuadrën e Teutës. Mesfushori shkodran ka qenë pjesë e Teutës edhe sezonin që...

Super mesfushor, Kaçe tregon klasin dhe shpirtin luftarak tek skuadra greke (Video)

Panathinaikosi ka mposhtur Syrminis me rezultatin e thellë 5-1, një fitore bindëse e cila nuk lë shumë vend për diskutime. Në fushë për 90...

Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...