E shtunë, 31 Tetor, 2020
21 C
Tirana

Etiketa

mero baze

Presidenti i një shteti paralel

Nga Mero Baze E vetmja ngjarje pozitive nga Komisioni Hetimor për veprimtarinë e presidentit, ishte Ilir Meta i veshur me kostum. Pas shfaqjes të së...

“Pazari” që nuk bëhet pa opozitën parlamentare

Nga Mero Baze Të gjitha palët, përveç shumicës, po përgjojnë se kush do jetë pazari me shumicën dhe kujt do t’i jepet ky pazar. Partia...

Për ata që derdhën lotë, për dorëheqjen e Haradinajt

Nga Mero Baze Pak më shumë se një muaj më pare, Ramush Haradinaj dha dorëheqjen si kryeministër i Kosovës, pas një fletëthirrje nga Gjykata e...

Burri i Danicës dhe dhëndri i Milicës!

Nga Mero Baze I dërguari special i SHBA në Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, është vënë në qendër të sulmeve politike nga opozita, në përpjekje për...

Një letër që duhet të dëshpërojë mbështetësit e opozitës!

Nga: Mero Baze Lulzim Basha ka lëshuar “një qarkore” kundër asaj që e quan “media armike” në vend, duke porositur gjithë mbështetësit e opozitës të...

Gjithë hezitimet që mbajnë të ngrirë ofertën mes LDK e Vetëvendosjes

Ka pak shanse që Vetëvendosja të “tridhet” para se të hyjë në krevatin e martesës me LDK Nga: Mero Baze Lidhja Demokratike e Kosovës po heziton...

Një bisedë për Valdrinin para 30 qershorit, me Ditmirin dhe Luanin

Nga: Mero Baze Para fushatës elektorale në Shkodër, kam pasur një bisedë të vështirë me dy deputetë socialistë të Shkodrës, të cilët nuk besonin se...

Mëshirë për pronarët, lotë krokodili për gazetarët?

Nga: Mero Baze Duket se emisioni i Ylli Rakipit dhe Adi Krastës nuk do jetë më në ekranin e News 24, por në një ekran...

Faturat e ministres dhe fatura që merr shtypi nga spekulimi

Nga: Mero Baze Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, është gjendur përballë një sulmi në dukje të faktuar, lidhur me udhëtimet e saj të shtrenjta dhe...

Thellohuni edhe pak, kush ua solli “shtrigën” Jozefinë! 

Nga: Mero Baze Në PD më shumë janë mërzitur që nuk ka ikur Jozefina, se sa që ka ikur Valdrini. Partia e cila ka të...

Të fundit

Bilanci i pandemisë/ Humbin jetën 7 pacientë, infektohen 241 persona

Ministria e Shëndetësisë, ka konfirmuar se në 24 orët e fundit janë zbuluar 241 raste të reja me koronavirus nga 1260 testime të kryera...

Barcelona rrezikon falimentin, ja arsyeja

Një lajm shokues ka qarkulluar në mediat prestigjioze spanjolle. Pretendohet se Barcelona mund të shkoj drejt falimentit. Sipas “RAC1”, nëse klubi katalanas nuk arrin...

Pas 19 ditësh izolim Ronaldo rikthehet në stërvitje

Pas 19 ditësh izolim dhe tre testesh pozitive, Cristano Ronaldo ka arritur të fitojë betejën me Covid-19. Ekipi i Juventusit ka deklaruar përmes një...

Aksident në hyrje të tunelit Tiranë-Elbasan, shikoni si ka përfunduar makina

Një aksident pa pasoja për jetën ka ndodhur në hyrjen e tunelit Tiranë-Elbasan, ku një makinë e tipit “Land Rover” është kthyer përmbys. Policia ndodhet...

Një tjetër rekord, Kosova regjistron shifrën më të lartë të të infektuarve

Kosova ka thyer një tjetër rekord me të infektuarit. Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 514 raste të reja me COVID-19. Tre persona...