E martë, 22 Qershor, 2021
35.5 C
Tirana

Etiketa

Medvedev

Plani i ri i Putin për të qëndruar përjetë në pushtet

Nga Leonid Bershidsky “Bloomberg” Në fjalimin e tij drejtuar kombit të mërkurën, presidenti rus Vladimir Putin propozoi një reformë kushtetuese gjithëpërfshirëse, që i jep atij...

Mësohet se kush do jetë Presidenti i Rusisë pas largimit të Putin

Aktualisht janë të shumtë në numër personat që janë kuriozë të dinë nëse Vladimir Putin do mbetet në pushtet apo jo, dhe nëse jo,...

Rusia në duart e Putin, Medvedev kukulla e tij shëtitëse

E gjithë Rusia prej shumë vitesh është në duart e një njeriu të vetëm. Emri i tij është Vladimir Putin dhe po drejton një...

Të fundit

Si jemi bërë kështu, kaq absurd

Nga: Artan Fuga Ikim nga Kukësi në Londër, sepse Kukësi nuk ka zhvillim dhe nuk siguron punë, etj. Ikim në Londër. Qeveria ndërton aeroportin në Kukës që...

Koronavirusi/ 5 raste të reja nga 4 mijë testime në 24 orët e fundit

Situata epidemiologjike në vend vijon të mbetet e qëndrueshme. Në 24 orët e fundit, janë regjistruar 5 raste të reja me Covid-19, nga 4.064...

Talenti nga Kosova Blendi Idrizi kalon në ekipin e parë tek Shalke 04

Talenti nga Kosova Blendi Idrizi nënshkroi kontratën e tij të parë si profesionist me “mbretërorët” gjermanë të Shalke 04-ës. 23-vjeçari u bashkua me skuadrën...

Vodhi 5,5 milionë lekë, SHÇBA pezullon nga detyra nënkomisarin e policisë

Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat (SHÇBA), ka pezulluar një punonjës policie, pasi është i dyshuar për vjedhje, duke shpërdoruar detyrën. Sipas hetimeve disa...

Lajmet e fundit nga futbolli italian, Inter, Milan, Juventus…

Lajmet e fundit nga futbolli italian: Inter: Hakan Calhanoglu, pas ekzaminimeve mjekësore dhe pas një pushimi të shkurtër për drekë, arriti në selinë e...