E martë, 7 Korrik, 2020
32 C
Tirana

Etiketa

mbreteri e bashkuar

U infektua me koronavirus/ Si duket gjendja e kryeministrit britanik

Kryeministri i Britanisë, Boris Johnson ndodhet ende në izolim, pasi pak ditë më parë u konfirmua me koronavirus. Përmes një postimi në Twitter, Johnson tregon...

Koronavirusi/ Përkeqësohet bilanci edhe në Mbretërinë e Bashkuar

Mbretëria e Bashkuar po shënon një rritje të ndjeshme të numrit të viktimave nga koronavirusi. Sipas Reuters, numri i viktimave në Mbretërinë e Bashkuar është...

Mbretëri e Bashkuar/Shkon në 1,415 numri i viktimave nga koronavirusi

Në Mbretërinë e Bashkuar po shihet një tendencë në ulje e numrit të viktimave, të shënuara nga koronavirusi. Sipas mediave britanike, në 24 orët e...

Mbretëri e Bashkuar/ 209 viktima nga koronavirusi në 24 orët e fundit

Mbretëria e Bashkuar ka publikuar bilancin e viktimave për 24 orët e fundit dhe shifrat vijojnë të jenë të larta. Sipas mediave britanike, 209 njerëz...

Britanikët dalin me turma nëpër plazhe, Johnson paralajmëron masa të rrepta

Përkeqësimi i situatës nga koronavirusi në Britaninë e Madhe ka bërë që kryeministri Boris Johnson të marrë masa të rrepta. Ai ka paralajmëruar britanikët që...

Rritet numri i viktimave nga Covid-19 në Mbretërinë e Bashkuar

Koronavirusi ka mbërthyer edhe Mbretërinë e Bashkuar, ku deri më tani janë shënuar 244 viktima. Mediat britanike raportojnë se vetëm për ditën e sotme janë...

Koronavirusi/39 persona humbin jetën në Mbretërinë e Bashkuar

Koronavirusi iu ka marrë jetën 39 personave ditën e sotme në Mbretërinë e Bashkuar. Situata është përkeqësuar mjaft ditët e fundit në këtë vend, teksa...

Koronavirusi/Shënohet viktima e parë në Mbretërinë e Bashkuar, dyfishohen rastet

Mediat britanike bëjnë me dije se është shënuar viktima e parë nga koronavirusi në Mbretërinë e Bashkuar. Pacienti kishte qenë i shtruar më parë në...

Pagoi 30,000€ gjyqtarin për të dalë nga burgu, arrestohet shqiptari i rrezikshëm

Një shtetas shqiptar i shumëkërkuar dhe me një rrezikshmëri shumë të lartë, është arrestuar në Mbretërinë e Bashkuar me qëllim ekstradimin drejt Shqipërisë. Shtetasi me...

Të fundit

Çeki/ Përplasen dy trena, shënohen të paktën 3 viktima

Një ngjarje e rëndë është shënuar ditën e sotme në Republikën Çeke, ku dy trena pasagjerësh janë përplasur me njëri-tjetrin. Sipas mediave të huaja, deri...

Herë pas here injoronte pandeminë, infektohet Presidenti i Brazilit

Presidenti i Brazilit Jair Bolsonaro i cili herë pas here injoronte pandeminë e koronavirusit, duke thënë që është vetëm “një grip i lehtë”, ka...

Vajza e regjisorit Spielberg fejohet me një shqiptar

Destry Allen, vajza e regjisorit të njohur, Steven Spielberg, është fejuar me një aktor me origjinë shqiptare. Bëhet fjalë për 23-vjeçarin, Genc Legrand, i cili...

Avdullah Hoti flet pas takimit me Macron

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka folur pas takimit me presidentin francez Macron, në Paris. Përmes një postimi në Twitter, Hoti shprehet se ndihet i...

Gjykata Speciale thërret edhe një ish-ushtar të UÇK-së

Gjykata Speciale në Hagë ka thirrur edhe një ish-ushtar të UÇK-së për t’u marrë në pyetje. Kryetari i OVL UÇK-së, Hysni Gucati bën me dije...