E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

Etiketa

mbledhje

Presidenti Meta mbledh KLD-në: Sistemi i drejtësisë ka problematikat e veta

Presidenti Ilir Meta mblodhi paraditen e sotme Këshillin e Lartë të Drejtësisë, ku u diskutua çështja e gjyqtares së vrarë Fildez Hafizi dhe gruas...

Sot betohet qeveria “Rama 2”. Pas ceremonisë, mbledhje në kryesinë e Kuvendit

Qeveria “Rama 2” do të betohet sot para presidentit Ilir Meta, në orën 17:00. Betimi vjen pas miratimit të programit të ri qeverisës me 78...

A do të ketë sërish marrëveshje PS-PD? Habit Rama

Kryeministri Rama është i hapur për një tjetër marrëveshje me Lulzim Bashën. Këtë deklaratë, ai e bëri gjatë një bashkëbisedimi me gazetarët në Velipojë. Kryeministri...

Rama thërret takim pune me deputetët: Nuk tolerohet asnjë mungesë!

Edi Rama ka thirrur takim pune me deputetët dhe kryetarët e Bashkive Socialiste në Kryeministri. Mësohet se takimi do të mbahet të hënën në...

KQZ thotë sot fjalën e fundit për listat e PD-së

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) pritet të mblidhet këtë pasdite për miratimin e listave shumemërore të Partisë Demokratike. Komisioni u mblodh të dielën, dhe pas...

Reforma zgjedhore – Mblidhet sot komisioni i posaçëm

Nisjes së sesionit të jashtëzakonshëm të Kuvendit pasditen e sotme, do t’i paraprijë mbledhja e komisionit të posaçëm të Reformës Zgjedhore, në ambientet e...

Bruksel, mblidhet Samiti Evropian i Biznesit – Në fokus “Brexit ”, papunësia dhe borxhi publik

Sfidat e Evropës, si papunësia tek të rinjtë, kostoja e orëve të punës, tregtia, mbrojtja, borxhi publik, pjesëmarrja në rënie e votuesve në zgjedhjet,...

PS mbledh pasdite kryesinë, në fokus detajet e marrëveshjes

Partia Socialite pritet të mbledhë këtë pasdite kryesinë në ora 17:00. Sipas burimeve nga selia Rozë, në fokus të diskutimeve pritet të jenë rezultatet...

Berisha denoncon: Policët me uniformë në prezantimin e kandidatëve të PS-së

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një tjetër denoncim, të ashtuquajturit “qytetari digjital”. Qytetari shkruan se policë me uniforma kanë marrë pjesë në mbledhjen e Partisë...

Rama mbledh deputetët pak para zgjedhjes së Metës president

Kryeministri, Edi Rama, ka mbledhur sot deputetët e grupit parlamentar socialist vetëm pak orë para zhvillimit të raundit të katërt të zgjedhjes së presidentit...

Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...