E hënë, 25 Maj, 2020
14 C
Tirana

Etiketa

mbetje

“Nuk do importojmë plehra”/ PD: Mashtrim, Rama i dha licenca miqve të tij

Partia Demokratike ka publikuar në Facebook një video të kryeministrit Rama, kur deklaronte në vitin 2013 se Shqipëria nuk do të importonte më plehra...

EMRAT/ Policia ndalon tragetin me mbetje nga Italia, arrestohen 6 vlonjatë

Policia ndaloi ditën e sotme një traget me mbetje të konsiderueshme amianti, mbetje e rrezikshme për shëndetin e njeriut dhe mjedisin e ndaluar me ligj...

Ndalohet trageti me mbetje të rrezikshme që vinte nga Italia, 6 të arrestuar

Policia ka ndaluar mbrëmjen e sotme në Vlorë një traget me mbetje të rrezikshme që vinte nga Italia. Bëhet me dije se 6 persona janë...

Korçë/ Shkarkohen thasë me mbetje kafshësh, banorët në alarm

Banorët e fshatit Sheqeras në Korçë kanë konstatuar mëngjesin e ditës së sotme hedhjen e një sasie të konsiderueshme mbetje kafshësh në kanalin hyrës...

Bardhi padit ministrin: Lleshaj mbetje e komunizmit, quan incident grabitjen dhe protestën…

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi ka dhënë një prononcim për mediat pas daljes së tij nga Prokuroria, ku ka depozituar sërish...

Zbulohet fosili i kafshës gjigante në Greqi, më parë u gjetën mbetje edhe në Shqipëri

Rrëshqitjet e dheut zbuluan diçka shumë mbresëlënëse në Follorinë në Greqinë veriore. Punonjësit Korporatës Publike të Energjisë u befasuan kur panë se në vendin...

Masakër mjedisore dhe humane në Librazhd/Fabrika e riciklimit bllokon rrugët me mbetje

Tjetër masakër mjedisor me rrezik për jetën e banorëve është denoncuar në emisionin “BOOM”. Në Librazhd, banorët e lagjes “Detashmen” janë në rrezik për...

Iraniani ndërton skulptura mahnitëse me mbetjet metalike të makinave

Bahram Ashofteh është artisti nga Irani, i cili falë imagjinatës së tij bën art me pjesë metalike të makinave. Kështu, duke përdorur mbetjet metalike të...

Të fundit

Thyen punishten e mermerit dhe vodhën, arrestohen 4 të rinjtë në Tepelenë

Policia ka arrestuar 4 persona në Tepelenë, pasi dyshohet të kenë vjedhur një punishte mermeri. Ngjarja në fjalë ka ndodhur 5 ditë më parë. Në...

“Ky investim do të punësojë një numër të konsiderueshëm njerëzish”, Rama publikon videon

Kryeministri Edi Rama bën me dije se po përfundon fabrika e re agropërpunuese e përgatitjes së esencës së frutave dhe prodhimin prej tyre të...

Horoskopi, 25 maj 2020

Dashi Përpiquni të jeni më të tërhequr gjatë ditës së sotme. Nuk është koha e duhur për ë vepruar shumë sot. Në fakt është krejtësisht...

Zyrtari i SHBA: Kina fshehu virusin, do t’i shkojmë çështjes deri në fund

Një zyrtar i lartë i Shtëpisë së Bardhë e krahasoi mënyrën se si e trajtoi Kina çështjen e koronavirusit me fshehjen që Bashkimi Sovjetik...

Koronavirusi/ Një lajm i mirë vjen nga Kosova

Mbrëmjen e sotme një lajm i mirë ka ardhur nga Kosova lidhur me koronavirusin. Raportohet se gjatë 24 orëve të fundit, nuk është regjistruar asnjë...
WhatsApp KONTAKTO TT