E martë, 26 Tetor, 2021
4.5 C
Tirana

Etiketa

mbeshtesin

SONDAZHI/ Të bindur nga Basha, apo mbështesin Ramën? Ja kë do votonin shqiptarët sot

Braktisja e mandateve nga deputetët e opozitës solli një krizë politike në vend, që po vijon me protesta të njëpasnjëshme. Tashmë opozita e bashkuar...

“Gruan tënde ta ndajmë bashkë”/ Vrasësi i babait i qetë para gjyqit, familjarët e mbështesin

Në Shqipëri regjistrohen shumë krime të rënda në familje, por ky rast i pazakontë bëri shumë bujë në fund të vitit 2017. Një 29-vjeçar...

“Premtimet e qeverisë mbetën në letër”, Muka: Ja pse studentët nuk mbështesin opozitën

Rreth 4 muaj pas protestave të studentëve, politika dhe qeveria ende nuk ka reflektuar. Studiuesi Taulant Muka i ftuar në studion e lajmeve të...

Çështja ‘Shullazi’/ Ambasadori britanik dhe OSBE mbështesin Gjykatën: Kriminelët në burg

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Tiranë, Duncan Norman mirëpret vendimin e Gjykatës së Krimeve të Rënda të Shqipërisë pas dënimit me 14 vite...

Trondit Balla: Ka deputetë të mazhorancës që mbështesin Bashën

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla ishte i pranishëm në takimin me rastin e 30-vjetorit të bashkëpunimit shqiptaro-gjerman për zhvillim. Të pranishëm...

Mogherini dhe Hahn mbështesin negociatat për emrin e Maqedonisë

Përfaqësuesja e lartë për politikë të jashtme të BE-së, Federika Mogerin shprehet e inkurajuar nga bisedimet mes Shkupit dhe Athinës për çështjen e emrit....

Mali i Zi zgjedh sot presidentin, shqiptarët mbështesin Gjukanoviç

Sot votohet në zgjedhjet presidenciale të Malit të Zi, të cilat cilësohen tejet të rëndësishme për qëndrueshmërinë dhe për të ardhmen e këtij vendi. Në...

Trump: Mos besoni “Fake News”, avokatët më mbështesin

Presidenti amerikan Donald Trump hodhi poshtë sot pretendimet se po has në vështirësi për të krijuar një ekip ligjor që do ta mbrojë gjatë...

E gjithë bota kundër/Vetëm Serbia dhe Venezuela mbështesin Rusinë

Gjatë një takimi në Moskë për ambasadorët dhe diplomatët e huaj, vetëm Serbia dhe Venezuela mbështetën qëndrimin e Rusisë në "rastin Skripal". Agjencia Beta raportoi...

“Së bashku në mure”, shokët mbështesin dy vogëlushët shqiptarë

Dy vogëlushët shqiptarë, Flavio dhe Mikaela u ulen në heshtje në rreshtin e parë, pranë prindërve të tyre, Valter dhe Jolenda. Të premten në...

Të fundit

Autobusi i linjës Libohovë-Tiranë del nga rruga, plagoset pasagjerja

Mëngjesin e sotëm, një aksident ka ndodhur në aksin nacional Gjirokastër-Kakavijë, në afërsi të fshatit Dervician, ku një autobus i linjës Libohovë-Tiranë ka dalë...

Reagime pas ndalimit të sportistëve të Kosovës nga Serbia

Autoritetet e Serbisë ndaluan në kufi dhe nuk lejuan ekipin përfaqësues të boksit të Kosovës që të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të Boksit...

“Ata autobusë prodhojnë kancer, keni 5 ditë kohë”, arrihet dakordësia

Pas shumë ditëve të utobusëve të tejmbushur dhe vonesave të pajustifikuara, sot është arritur dakordësia me operatorët e transportit urban. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion...

Derbi gjithnjë përtej futbollit…

Nga: Eduard Zaloshnja Para ca kohësh, zhvillova një sondazh me tifozë e dashamirës të Tironës në lidhje me ndryshimin e emrit zyrtar të klubit (nga...

Vd*kja e turistëve ruse/Prokuroria kërkon ndihmë nga kompanitë e huaja

Lidhur me rastin e vdekjes së mistershme të katër shtetasve rusë, Prokuroria i është drejtuar me një kërkesë një kompanie të huaj, për të...