E martë, 26 Tetor, 2021
4.5 C
Tirana

Etiketa

MB

Protesta/ “Do përdoren bomba molotov”, Ministria e Brendshme jep alarmin

Zëvendës ministri i Brendshëm, Besfort Lamallari ka dhënë alarmin se ashtu si në protestën e 11 majit, edhe sot synohet nga opozita përdorimi i...

Tritol shtyllës së tensionit të lartë, MIE dhe MB: Sulm terrorist

Ministria e Brendshme dhe Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë e konsideron “akt terrorist” sulmin me tritol ndaj një shtylle të tensionit të lartë në...

Zbulohen 30 spiunët e ish-Sigurimit/ Diplomatë, MB, Akademia e Shkencave e universitete

Çështja e dosjeve të anëtarëve që janë pjesë e organeve të larta të drejtësisë, është kthyer sërish në vëmendje. Sipas Top Channel, që i...

Vettingu në polici/MB: Nxitoni, aplikimet mbyllen më…

Ministria e Brendshme ka dhënë një njoftim shumë të rëndësishëm në një kohë kur Policia e Shtetit po kalon në ‘sitën’ e vettingut Përmes një...

Arrestimi i kuksianëve/ MB: Opozita spekulon politikisht

Ministria e Brendshme reagoi pas deklaratës së Partisë Demokratike, e cila publikoi videot e arrestimit të kuksianëve, pas protestës për taksën në Rrugën e Kombit. Në...

Kokaina në Durrës/ MB akuza opozitës: Po pengon integrimin në BE

Teksa operacioni antidrogë ku u kapën plot 613 kg kokainë vijon të jetë një temë e nxehtë dhe mjaft e përfolur nga palët politike,...

MB, ‘dhëmbë për dhëmbë’ Kryemadhit: Ekspertë të huaj në protestë!

Ministria e Brendshme ka reaguar pas paralajmërimit të kryetares së LSI-së ndaj Xhafajt që të ketë kujdes me deklaratat që lëshon policia. Por, Ministria i...

Të fundit

Fifi: S’kam probleme mendore, karrierën s’e kam fituar duke i hapur këmbët

Fifi është banorja më e diskutuar, marrë shkas nga luhatjet e saj emocionale. Një plan i saj me Monikën gjatë këtyre ditëve, të cilin...

Autobusi i linjës Libohovë-Tiranë del nga rruga, plagoset pasagjerja

Mëngjesin e sotëm, një aksident ka ndodhur në aksin nacional Gjirokastër-Kakavijë, në afërsi të fshatit Dervician, ku një autobus i linjës Libohovë-Tiranë ka dalë...

Reagime pas ndalimit të sportistëve të Kosovës nga Serbia

Autoritetet e Serbisë ndaluan në kufi dhe nuk lejuan ekipin përfaqësues të boksit të Kosovës që të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të Boksit...

“Ata autobusë prodhojnë kancer, keni 5 ditë kohë”, arrihet dakordësia

Pas shumë ditëve të utobusëve të tejmbushur dhe vonesave të pajustifikuara, sot është arritur dakordësia me operatorët e transportit urban. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion...

Derbi gjithnjë përtej futbollit…

Nga: Eduard Zaloshnja Para ca kohësh, zhvillova një sondazh me tifozë e dashamirës të Tironës në lidhje me ndryshimin e emrit zyrtar të klubit (nga...