E enjte, 22 Prill, 2021
13 C
Tirana

Etiketa

masat kufizuese

Covid-19 në Gjermani: Merkel për një mbyllje afatshkurtër të vendit

Një zëdhënëse e qeverisë gjermane tha të mërkurën (07.04) se kancelarja është pro një mbylljeje afatshkurtër në shkallë vendi, mbyllje e cila ka si...

Situata e Covid-19/ Komiteti Teknik njofton masat kufizuese

Edhe pse prej 10 ditësh Shqipëria ka filluar vaksinimin masiv të popullsisë kundër koronavirusit dhe kurba ka pësuar rënie, masat kufizuese nuk do të...

Gjermania ashpërson sërish masat, zgjaten kufizimet deri më 18 prill

Lockdowni që po zgjat që nga nëntori në Gjermani, do të zgjatet deri në 18 prill, po ashtu po tërhiqen edhe ato pak lirime...

GJK: Komiteti teknik, një javë kohë të rishikojë kohëzgjatjen e kufizimeve

Zbardhet vendimi i Gjykatës Kushtetuese për padinë e Partisë Republikane, lidhur me masat e vendosura nga qeveria për pandeminë. Sipas vendimit të Gjykatës Kushtetuese, Komiteti...

Brataj: Masat kufizuese dhanë efekt, rastet me Covid-19 janë ulur

Masat izoluese të vendosura dy javë më parë nga Komiteti Teknik i Ekspertëve, sipas kreut të Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj kanë dhënë efekte pozitive...

Covid-19, Brataj: Ja kur do hiqen përfundimisht masat kufizuese

Masat kufizuese në Shqipëri do të hiqen përfundimisht vetëm kur të bëhet e mundur arritja e imunitetit të tufës mbi 70%. Lajmin e ka...

Eksperti: Situatë katastrofike, po mjekohen në shtëpi dhe jo siç duhet

Një ditë më parë, Komiteti Teknik doli me masat e para, për kufizimin e lëvizjes nga ora 10 e mbrëmjes deri në 6 të...

Britani/ Protestë kundër masave kufizuese, qytetarët përplasen me policinë

Të paktën 15,000 persona janë mbledhur në sheshin Trafalgar në Britaninë e Madhe, për të protestuar kundër vendosjes së karantinës. Të pranishmit në protestën që...

“S’janë hequr masat kufizuese”, Qeveria Hoti bën sqarimin e njoftimit për hapjen e kufijve

Sot Qeveria e Kosovës njoftoi se do të hap kufijtë për Shqipërinë, Serbinë dhe Maqedoninë e Veriut, mirëpo nuk dha detaje për rregullat që...

“Do të mbyllemi sërish nëse…”, Rama kërcënon me rikthim të masave kufizuese

Në një komunikim në Facebook, kryeministri Rama ka folur për çështjen që na prek të gjithëve, pandemia. Teksa paralajmëron se fati i kësaj lufte...

Të fundit

E fundit / Në komisariatin e Elbasanit me kokën e fashuar Pavlo Vuksani

Personi që u shfaq pak minuta më parë duke u shoqëruar nga efektivët e Policisë së Elbasanit për në komisariat është Pavlo Vuksani, i...

Video / Ambasadorët e huaj në Shqipëri video-mesazh: Mos e shisni votën

Ambasadorët e huaj të akredituar në vendin tonë kanë dalë me një video mesazh të përbashkët tre ditë para zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit,...

Rama: Ndalimi i iftareve nga paramilitarët e “mbrojtjes së votës” çmenduri!

Edi Rama:  "Ndalimi i dhunshëm i disa iftareve mbrëmë nga paramilitarët e "mbrojtjes së votës" është një çmenduri e padëgjuar!Thirrja ime është qetësi, qetësi, qetësi,...

Ronaldinho: Bëhem melankolik dhe qaj kur mendoj për ndeshjet me Barçën

Ronaldinho: "Ka netë kur shkoj në shtrat duke menduar se si mund të ketë kaluar koha kaq shpejt ... Kur u plaka? Nuk i...

Presidenti Meta nga konferenca për shtyp: “Lefter Koka duhet të ishte në burg!”

Ilir Meta: “Dy banda të njohura Vangjush Dako që ble vota, Ard Çela i OSHEE-së që ble vota, dhe i treti që duhet të...