E shtunë, 5 Dhjetor, 2020
8 C
Tirana

Etiketa

marreveshja e 5 qershorit

Do ishte në çdo shesh, Rama: Meta një njeri i pangopur, çfarë do akoma nga Shqipëria?

Ashtu si ditën e djeshme, edhe sot kanë vijuar replikat në distancë midis presidentit Ilir Meta dhe kryeministrit Edi Rama. Teska kreu i shtetit tha...

Presidenti i përgjigjet Ramës: Po preke 5 qershorin, Ilir Metën do e kesh në çdo shesh

Presidenti Ilir Meta i’u është  përgjigjur deklaratave të kryeministrit Edi Rama, të bëra sot në seancën plenare në Kuvend. Meta i bën thirrje Ramës që...

Meta i publikon videon Ramës: Këto fjalë të mira mi thua kur jemi afër por të lutem hapi listat

Presidenti i Republikës, Ilir Meta i është përgjigjur deklaratës së kryeministrit Edi Rama. Teksa ka shpërndarë një rrjetin social Facebook, një video kur Rama 20...

Soreca: Të respektohet 5 qershori, çdo ndryshim të diskutohet në Këshillin Politik

Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri, Luigi Soreca i bën thirrje klasës politike shqiptare, që të respektojnë marrëveshjen e 5 qershorit. Soreca shprehet se çdo...

“Po gënjeni njerëzit sy për sy”/ Plas debati mes Bushatit dhe Spiropalit

Ministrja e Shtetit, Elisa Spiropali është përfshirë sonte në një debat me analistin Andi Bushati, në studion e emisionit “Open”. Në diskutimi e sipër, Bushati...

“Qëndrojini marrëveshjes së 5 qershorit”, konservatorët europianë thirrje qeverisë

Partia e Konservatorëve dhe Reformistëve Europianë – ECR, ka reaguar lidhur me votimin e ndryshimeve kushtetuese, të cilat i cilëson në kundërshtim me orientimin...

Takimi me ambasadorët/Opozita e bashkuar del me reagimin zyrtar, ja çfarë kanë diskutuar

Opozita e bashkuar zhvilloi sot një takim me ambasadorët e SHBA-së dhe BE-së, për t’i informuar mbi qëndrimin e saj lidhur me Reformën Zgjedhore...

“I sigurova se do të dekretoj menjëherë…”, Meta flet pas takimit “kokë më kokë” me ambasadorët

Pas takimit prej 60 minutash në Presidencë mes Metës dhe ambasadorëve të Bashkimit Europian, Kreu i Shtetit ka zbardhur detajet e kësaj pritje. Presidenti...

Këshilli Politik/ Murrizi: Mund ta mbështesim marrëveshjen e 5 Qershorit

Deputeti Myslim Murrizi thotë se opozita parlamentare mund ta mbështesë marrëveshjen e 5 qershorit nëse i mbushin mendjen. Pas përfundimit të mbledhjes së Këshillit Politik,...

“S’mund t’i merrni të gjitha”/ Rama: Marrëveshja e 5 qershorit nuk preket në asnjë pikë

Kryeministri Edi Rama është shprehur se pavarësisht kërkesave dhe qëndrimeve të opozitës parlamentare, marrëveshja e 5 qershorit nuk do të preket në asnjë pikë. Gjatë...

Të fundit

Imazhet e rralla të legjendës së sportit shqiptar (FOTO)

Publikohen fotot e rralla të mjeshtrit të Merituar të Sportit, Ajet Toska, i konsideruar si legjenda e atletikës shqiptare në garën e hedhjes se...

Të izoluar në 31 dhjetor? Silva Bino jep njoftimin e rëndësishëm

Shefja e Departamentit të Epidemiologjisë dhe Kontrollit të Sëmundjeve Infektive në ISHP, Silva Bino, në një lidhje për "Report Tv", ka thënë se edhe...

Shuhet pronari i ‘Fax News’/Irfan Hysenbelliu, mesazh prekës për vëllain

Irfan Hysenbelliu, presidenti i televizionit 'News24', ka reaguar pas humbjes së të vëllait, Kasem Hysenbelliu. Presidenti i ‘Hysenbelliu Group’,  shpreh falenderimet në emër të...

Pacientët e COVID-19 me pasoja edhe pas muajsh të tërë

Ndërsa pandemia po mbush vitin, doktorët janë duke monitoruar pacientët e COVID-it që ende vuajnë pasojat e sëmundjes. Ata vazhdojnë të përjetojnë simptoma megjithëse...

Greqia raporton shifra të larta të viktimave dhe rasteve të reja 

Pavarësisht masave shtrënguese, Greqia vijon të ketë shifra tejet të larta të të infektuarve. Pandemia vijon të mbajë të mbërthyer Greqinë, e cila vijon të...