E shtunë, 31 Tetor, 2020
21 C
Tirana

Etiketa

Maqedoni e Veriut

Cakaj takon homologun maqedonas: Me rëndësi zhvillimi i mbledhjes ndërqeveritare

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ndodhet në Shkup, ku po zhvillon një vizitë zyrtare dy ditore. Këtë vizitë,...

Bullgaria kushtëzon bisedimet për anëtarësim të Maqedonisë së Veriut në BE

Bullgaria po kërkon mbështetje nga Bashkimi Evropian, që në kuadër të kornizës negociuese mes Maqedonisë së Veriut dhe BE-së, të futet edhe Marrëveshja për...

Maqedonia e Veriut/ 7 viktima dhe 163 raste të reja me COVID-19

Në Maqedoninë e Veriut janë shënuar 7 viktima dhe 163 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit. 132 pacientë e kanë...

Më në fund ulet numri i të prekurve nga Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

Në Maqedoninë e Veriut gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 3 viktima nga COVID-19 dhe 92 raste të reja. Shkupi vijon kryesimin me...

Asnjë humbje jete nga Covid-19 në Maqedoninë e Veriut, vaksina nuk do të jetë e detyrueshme

Maqedonia e Veriut nuk regjistroi ditën e sotme asnjë humbje jete nga Covid-19. Sakaq për 24 orët e fundit u raportuan 166 raste të...

Ulje drastike e rasteve të reja në Maqedoninë e Veriut

Një lajm i mirë vjen nga Maqedonia e Veriut, e cila gjatë 24 orëve të fundit ka regjistruar vetëm 11 raste të reja me...

Maqedonia e Veriut/ Regjistrohen 159 raste të reja me koronavirus

Maqedonia e Veriut ka regjistruar 159 raste të reja me koronavirus gjatë 24 orëve të fundit. Kështu shkon në 13.458 numri total i të...

Marrëveshja për qeverinë e re në Maqedoninë e Veriut, reagon Thaçi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka reaguar lidhur me marrëveshjen për qeverinë e re në Maqedoninë e Veriut. Përmes një postimi në Facebook, Thaçi i...

Cakaj përshëndet marrëveshjen: Dëshmi e forcimit të faktorit shqiptar në Maqedoninë e Veriut

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka zhvilluar një bisedë telefonike me Sekretarin e Përgjithshëm të BDI-së në Maqedoninë...

Bilanci/ Regjistrohen dy viktima nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia e Veriut ka regjistruar 130 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit. Sipas qyteteve rastet e reja u regjistruan: Shkup-40, Kumanovë-6,...

Të fundit

Tërmeti në Turqi, shënohet viktima e parë shqiptare

Është shënuar viktima e parë me origjinë shqiptare nga tërmeti tragjik në Izmir. Ambasadori shqiptar në Turqi, Kastriot Robo ka deklaruar se viktima është...

Bilanci i pandemisë/ Humbin jetën 7 pacientë, infektohen 241 persona

Ministria e Shëndetësisë, ka konfirmuar se në 24 orët e fundit janë zbuluar 241 raste të reja me koronavirus nga 1260 testime të kryera...

Barcelona rrezikon falimentin, ja arsyeja

Një lajm shokues ka qarkulluar në mediat prestigjioze spanjolle. Pretendohet se Barcelona mund të shkoj drejt falimentit. Sipas “RAC1”, nëse klubi katalanas nuk arrin...

Pas 19 ditësh izolim Ronaldo rikthehet në stërvitje

Pas 19 ditësh izolim dhe tre testesh pozitive, Cristano Ronaldo ka arritur të fitojë betejën me Covid-19. Ekipi i Juventusit ka deklaruar përmes një...

Aksident në hyrje të tunelit Tiranë-Elbasan, shikoni si ka përfunduar makina

Një aksident pa pasoja për jetën ka ndodhur në hyrjen e tunelit Tiranë-Elbasan, ku një makinë e tipit “Land Rover” është kthyer përmbys. Policia ndodhet...