E mërkurë, 27 Maj, 2020
23 C
Tirana

Etiketa

makina

(VIDEO) Llogara, makina përmbyset në rrugë, i shpëton rënies në rrëpirë. Asnjë i plagosur

https://www.facebook.com/tiranatodaycom/videos/328858394225571/ Një automjet është përmbysur në rrugë, në Qafën e Llogarasë, e cila njihet për rrezikshmërinë e saj, por për fat të mirë gjithçka ka...

Bllokohet autostrada Tiranë-Durrës, trafik kilometrik

Trafiku i rënduar po e kthen fundjavën në ditë makthi për drejtuesit e mjeteve, sepse fluksi i madh i njerëzve që zgjedhin të shkojnë...

“Godsil Manhattan”, një rival potencial për Rolls-Royce

Gara e makinave luksoze prej kohësh kryesohet nga prodhuesi britanik Rolls-Royce, megjithatë së fundmi po sfidohet fuqishëm nga modeli “Godsil Manhattan”. Kompania amerikane Godsil Motorcars...

Nga ‘2019, Volvo do të shesë vetëm automjete elektrike

Makinat e shitura nga Volvo nga viti 2019 e tutje do të jenë me bateri, duke i dhënë  "fund historik" ndërtimit të modeleve që...

Sheshi i uzurpuar i Tetovës, ja si dukej dikur

Sheshi i Tetovës dikur ka qenë i mbuluar me gjelbërim dhe ishte një hapësirë pushimi për qytetarët. Shatërvani me ujë, lulet dhe karriget për të...

TIRANË/ Grabitet ekonomistja, i marrin me dhunë 1 milion lekë

Ditën e djeshme një ekonomiste e një firme private është grabitur nga tre persona. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 12:30, në rrugën “Memo Meto”,...

Policia zbulon mashtruesit, merrnin makina me qira dhe i shisnin

Tiranë Finalizohet operacioni "Rent a Car". Merrte automjete me qira për t'i lënë peng. Shpallet në kërkim një shtetas dhe procedohet në gjendje të...

Shpërthejnë në flakë dy automjete në Elbasan

Dy automjete janë përfshirë nga flakët sot në Elbasan. Ngjarja ndodhi pranë Politeknikës në afërsi të Drejtorisë së Policisë. Dyshohet se shkak ka qenë një...

Nis qarkullimi i automjeteve në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” pas heqjes së çadrës

Pas tre muajsh qëndrim në “çadrën e lirisë”, kjo e fundit është hequr nga bulevardi “Dëshmorët e Kombit”. Çadra nisi të çmontohej dje, pas...

Shqipëria, vendi me më pak makina në Evropë për 1000 banorë

Shqipëria renditet ndër shtetet me më pak makina në Evropë. Drejtoria e Transportit Rrugor ka publikuar disa të dhëna, sipas të cilave në Shqipëri...

Të fundit

Protokolli shëndetësor/ FSHF takim me delegatët e ndeshjeve: Asnjë tolerancë ndaj klubeve

FSHF ka zhvilluar sot një mbledhje me delegatët e ndeshjeve në lidhje me protokollin e masave që lojtarët dhe jo vetëm duhet të zbatojnë. Sekretari...

Përdorej te pacientët me koronavirus, Franca ndalon përdorimin e hidroksiklorinës

Franca nuk do të lejojë më përdorimin e hidroksiklorinës si ilaç për trajtimin e koronavirusit. Qeveria franceze mori këtë vendim, pasi OBSH pezulloi këtë javë...

Rruga e mbarë të qoftë Ilir Meta

Nga Mustafa Nano Në monologun e fundit unë bëja thirrje që Rama, Berisha e Meta të largoheshin nga politika. Asnjëri nuk ma vuri veshin. Madje,...

Gjobiten me 2 milionë lekë dy persona në Kurbin, policia ndan pamjet nga aksioni

Dy persona janë proceduar penalisht dhe janë gjobitur me masë administrative 2 milionë lekë të reja secili, pasi u kapën duke gërryer shtratin e...

I zaptoi tokën dy vëllezërve të tij dhe i rrahu, arrestohet 43-vjeçari

Policia e Tiranës bën me dije se ka arrestuar tre persona, pasi akuzohen për veprën penale “Dhunë në familje”. Shtetasi A. I., 43 vjeç, pas...
WhatsApp KONTAKTO TT