E martë, 22 Qershor, 2021
35.5 C
Tirana

Etiketa

mafie

A mundet ta rrëzojmë ne Mafien nga trupi i shtetit dhe shoqërisë tonë?

Nga: Bujar Nishani Në Italinë fqinje, nisi pak kohë më parë një prej gjyqeve më të mëdha të historisë së atij vendi kundër Mafies.Në fakt...

Zëdhënësi i Metës: Horrat e mafies së inceneratorëve si shpëton asgjë nga burgu

Tedi Blushi, zëdhënësi i Presidenti të Republikës, ka publikuar detaje për shtantazhin që një gazetar ka bërë ndaj një deputeti të Partisë Socialiste. I njëjti...

Shifra marramendëse/ Ja sa euro i janë sekuestruar mafies italiane

Së fundmi është bërë publike shifra konkrete sa i takon totalit të pasurive të konfiskuara të mafies italiane gjatë 5 viteve të fundit. Kështu mësohet...

Tani edhe Holanda e kupton se e ka mafien brenda

Nga Roberto Saviano Derk Wiersum është avokati holandez që u vra dhjetë ditë më parë pasi kishte pranuar të mbronte Nabil Bakkali-n, të super-penduar në...

Televizioni gjerman dokumentar për mafien shqiptare: Më të frikshmit në botë

Televizioni gjerman “ZDF” ka transmetuar një dokumentar për mafien shqiptare, të cilën e ka cilësuar si më të frikshmen në botë. “Mafia shqiptare është një...

Aleks Rudaj, gangsteri shqiptar që guxoi të sfidojë mafian italiane në Nju Jork

Organizata kriminale e gangsterit shqiptar Aleks Rudaj e quante veten “Familja e Gjashtë”. Ajo e cilësonte veten si në të njëjtin nivel me 5...

“Shqiptarët drejtojnë kokainën”/Rama: S’jemi si Italia, nuk ka mafie këtu!

Kryeministri Edi Rama, i ftuar në emisionin “Debati ne Channel One” me gazetarin ka komentuar edhe deklaraten e prokurorit te Antimafias italiane, se “mafia...

Meta: Rama shiti bashkinë e Pogradecit dhe të Lezhës te PD-ja, i lidhur me mafien

Presidenti i zgjedhur, Ilir Meta, në mitingun që LSI-ja mbajti në Pogradec, hodhi akuza të forta ndaj kryeministrit Edi Rama. Meta tha se Rama...

Të fundit

Bisedime me SHBA? Motra e Kim Jong un paralajmëron Uashingtonin: Do zhgënjeheni

Motra e Kim Jong-un ka hedhur poshtë shpresat për një përparim në bisedimet për armët bërthamore me SHBA, duke paralajmëruar Uashingtonin se do të...

A duhet të krijojmë heronj për të frymëzuar rininë në krizë besimi?

Nga: Mentor Kikia Shoqërisa shqiptare është në krizë. Muk është thjeshtë krizë ekonomike, për bukë dhe rroba. Eshtë kriza e madhe e besimit, kriza e...

Vatikani notë proteste Italisë për projektligjin kundër homotransfobisë

Selia e Shenjtë zbret në fushë kundër projektligjit Zan, projektligjit kundër homotransfobisë. Nisma vjen drejtpërdrejt nga Sekretariati i Shtetit, organi drejtues më i afërt...

Negociatat/ Bullgaria nuk heq dorë nga bllokimi ndaj Maqedonisë së Veriut

Bullgaria nuk ka lëshuar pe as në Këshillin për Punë të Përgjithshme, në këmbënguljen për të bllokuar fillimin e negociatave për Maqedoninë e Veriut. Agjencia...

STARTON #YOUARECREDINS3

Banka Credins lançon për të tretin vit programin #YOUARECREDINS3, një mundësi fantastike për çdo student të sapo diplomuar në degët: Ekonomi, Informatikë, Drejtësi dhe...