E shtunë, 27 Nëntor, 2021
16.5 C
Tirana

Etiketa

Luigi Soreca

Nuk i del inati, Meta i ‘kërkon llogari’ ambasadorit të BE-së: S’keni bërë përpjekje për dialog

Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas deklaratës së bërë nga ambasadori i BE-së në Tiranë, Luigi Soreca, i cili kërkoi nga palët politike në...

“Tregohuni të pjekur”/ Ambasadori i BE-së thirrje urgjente palëve politike

Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca duke iu referuar situatës kaotike në vend, i ka bërë thirrje qeverisë, opozitës dhe institucionet që të...

Soreca: SPAK të funksionojë sa më shpejt

Mesditën e sotme ambasadori i BE-së në Tiranë Luigi Soreca ka zhvilluar një takim me kreun e KLP-së, Gent Ibrahimin. Pas takimit, Soreca ka reaguar...

Soreca apel të fortë partive politike: Të nisë urgjentisht dialogu

Lidhur me shtyrjen e vendimit të KE-së për çeljen e negociatave ka reaguar edhe Ambasadori i Bashkimit Evropian në Tiranë, Luigi Soreca. Ky i fundit...

Çfarë po paralajmëron? Rama takon ambasadorët e BE

Kryeministri Rama do të thërrasë sot në orën 11:00 një takim me ambasadorët e vendeve më të rëndësishme të BE-së, që janë akredituar në...

Soreca për protestën e opozitës: Shpresoj të jetë e paqme

Ambasadori i BE, Luigi Soreca, shpreson që protesta e opozitës të jetë paqësore, dhe të nxirren mësime prej saj. I ftuar në 'RTV Ora',...

Dita e Europës/ Ambasadori i Austrisë mesazh të rinjve: Mos mendoni të emigroni

Ambasadori i BE-së në Shqipëri, Luigi Soreca në kuadër të ditës Evropiane ka zhvilluar një takim me disa të rinj shqiptarë. Në fjalën e tij,...

Pas koalicionit opozitar, Soreca në ‘lëvizje’. Mbledh nesër aleatët e Bashës

Ambasadori i Bashkimit Evropian në Shqipëri, Luigi Soreca do të takohet nesër me aleatët e kreut të PD-së, Lulzim Basha. Njoftimi vjen vetëm një ditë...

Ambasadori i BE-së: “Opozita e re” të futet në zgjedhje

Ambasadori i Bashkimit Europian në vendin tonë, Luigi Soreca ka reaguar sot pas krijimit të grupeve të reja parlamentare në Kuvend, ku Rudina Hajdari...

Soreca: Drejt BE-së të bashkuar

Ambasadori i BE-së në Tiranë, Luigi Soreca, ndërsa ka kujtuar 10-vjetorin e marrëveshjes së Stabilizim Asociimit, ka theksuar edhe njëherë se është koha për...

Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...