E shtunë, 21 Maj, 2022
25.5 C
Tirana

Etiketa

lufthansa

Lufthansa anulon 33,000 fluturime për shkak të kërkesës së ulët

Lufthansa shkurton planin e fluturimeve dimërore, si rezultat i kërkesës së reduktuar prej Omikronit. Po ashtu mjaft pilotë janë të sëmurë. Drejtori ekzekutiv, Carsten Spohr,...

Kompania gjermane e fluturimit heq “zonja dhe zotërinj” prej gjini-neutralëve

Linja ajrore gjermane Lufthansa ka vendosur të heqë përshëndetjen "zonja dhe zotërinj" dhe në vend të kësaj të mirëpresë pasagjerët në bord në terma...

Një avion dhe asnjë “tradhtar” mes Prishtinës e Beogradit

Nga Mero Baze Një linjë ajrore e kompanisë “Lufthansa” do të lidhë Prishtinën me Beogradin, me bekim të SHBA dhe pranimin e të dy kryeqyteteve...

Të fundit

Avokatja e Johnny Depp bëhet personazh në internet

Miliona shikues anembanë globit po ndjekin betejën ligjore midis Johnny Depp dhe Amber Heard, dhe ndërsa drama shpaloset, një yll i ri ka dalë...

Lija e majmunit: Koha për t’u shqetësuar apo për ta injoruar?

Deri më tani, lija e majmunëve ishte mjaft e parashikueshme. Shtëpia natyrore e virusit janë kafshët e egra, të cilat në fakt mendohet se...

Anthony Albanese fiton zgjedhjet, zgjidhet kryeministri i Australisë

Anthony Albanese do të bëhet kryeministri i parë i vendit, nga një prejardhje jo anglo-keltike. Një nga politikanët më jetëgjatë të Australisë, ai thotë se...

A u dekonspirua operacioni i SPAK? Gledis Nano paralajmëron goditjet e radhës

Drejtori i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, ka konfirmuar se operacioni i SPAK është ende në proces. Teksa është pyetur nëse operacioni "Plumbi i...

Rusia ndalon furnizimin me gaz në Finlandë

Rusia ka konfirmuar mëngjesin e sotëm se ka ndaluar furnizimin me gaz për Finlandën, përshkallëzimi i fundit i një mosmarrëveshjeje për pagesat e energjisë...