E diel, 25 Tetor, 2020
19 C
Tirana

Etiketa

lokali

Pronari i biznesit ‘falenderon’ Ramën për falimentimin

Bizneset çdo ditë e më shumë po ankohen pas krizës së koronavirusit. Pak ditë më parë, një biznes u tall me liderët në vend,...

“A mund të hap lokalin?”, Rama ia pret shkurt qytetarit

Shumë biznese vijojnë të qëndrojnë të mbyllura. Në komunikimin që pati në rrjetet sociale me qytetarët, kryeministri Rama iu përgjigj pyetjeve të tyre. Një qytetar...

Mbi 6 orë për shembjen e restorantit të Mihal Kokëdhimës, familjarët e ‘braktisin’

Dje u shemb lokali i Mihal Kokëdhimës. Objekti në fjalë ishte ndërtuar në një territor prej rreth 2 mijë metrash katrorë, sipas IKMT-së pa...

Kur shteti çmendet më keq se Mihali

Nga: Armand Shkullaku Kur erdhi në pushtet, rreth 6 vite më parë, Edi Rama deklaroi se “do të qeveriste me forcën e shembullit dhe jo...

I shembën lokalin, Kokëdhima shtrohet me urgjencë në spital

Pasi është informuar për ndërhyrjen e Inspektoriatit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit në restorantin ‘Panorma’, biznesmeni Mihal Kokëdhima ka pësuar luhatje me gjendjen shëndetësore....

Pamje të rënda/ 3 km mes frikës e gjakut. Ky është pronari i lokalit që dhunoi spanjollët (foto)

Një ditë më parë, Policia e Sarandës arrestoi pronarin e lokalit Mihal Kokëdhima, 51 vjeç, pasi akuzohet për ‘kanosje’, “dëmtime të tjera me dashje’...

Çudira shqiptare/ Zbulohet llotoja ku përpunohej mishi

Nga pamjet shfaqet një realitet i trishtë, se në çfarë kushtesh higjieno-sanitare ofrohet mishi. Brenda në një “bar-kafe/lloto”, në Tiranë, përpunohej ilegalisht mishi dhe...

Foto/ E nxjerrin jashtë nga lokali pasi punon për Trump, sekretarja merr hak

Sekretarja e Trump-it është dëbuar nga një restorant, vetëm për një arsye mjaft të thjeshtë, pasi punon për presidentin. Bashkëpronarja e “Red Hen” në Lexington...

Pronari e largoi me dhunë nga lokali, shqiptarit nuk i del inati dhe…

Policia e Shtetit ka bërë të se një shqiptar 37 vjeçar në qytetin e Cefalus,  është arrestuar, pasi akuzohet për dëmtimin e dritareve të...

Të fundit

U shpartalluan nga Bajerni, klubi gjerman thumbon Barcelonën

Eintrahti Frankurtit nuk e ka bërë tragjedi humbjen e thellë 5-0 ndaj Bajern Mynihut ditën e djeshme në Bundesligë. Klubi tentoi të inkurajojë tifozët e...

Nuk i deklaroi, britanikes i sekuestrohen mijëra paund në Rinas

Një britanike është kapur me 21 mijë e 900 paund të padeklaruara në Rinas. Asaj iu gjetën paratë gjatë kontrollit në vijën e dytë, të...

Patozi këshillon Topallin: Mos humb kohë me stalinistët e fundit në Evropë

Kryetari i Partisë Bindja Demokratike, Astrit Patozi këshillon ish-kryetaren e Parlamentit, Jozefina Topalli që të mos humbë kohë duke u marrë me ata, që...

Hajdari zbulon emrin e partisë me të cilën do garojë në zgjedhje

Deputetja Rudina Hajdari, do të garojë me një parti të re në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Në ‘News 24’, Hajdari tha se partia e...

Pandemia ‘ripushton’ Italinë, mbi 21 mijë raste në 24 orë

Vala e dytë e pandemisë Covid-19 ka ‘ripushtuar’ Italinë. Gjatë 24 orëve të fundit, vendi fqinj ka regjistruar 21,273 raste të reja dhe 128 viktima. Me...