E enjte, 9 Korrik, 2020
22 C
Tirana

Etiketa

lokalet

Të parët në botë me 518 bare për 100 mijë banorë. Hapet sot biznesi i preferuar i shqiptarëve

Shumëkush habitet me numrin e lartë të kafeneve që ka në Shqipëri, që i gjen në çdo cep. Të dhënat zyrtare të INSTAT tregojnë...

Kur do hapet Tirana? Rama flet për linjat urbane

Një ndër shqetësimet e qytetarëve është garantimi i transportit publik. Një pjesë e banorëve nuk disponojnë një mjet, duke ua vështirësuar edhe më shumë...

Lajm i shumëpritur! Manastirliu zbulon se kur do të hapen baret dhe restorantet

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka konfirmuar se do të rivlerësohet hapja e bareve dhe restoranteve, të paktën për ata që kanë ambiente të...

“Asnjë diskutim për lokale deri në 11 maj”, çfarë do ndodhë me berberët e dentistët

Kryeministri Edi Rama u shpreh se po shikohet mundësia e rihapjes së berberëve dhe dentistëve, por me protokoll sigurie. Në një bashkëbisedim me qytetarët...

Rama zbulon kur do hapen baret dhe restorantet në Shqipëri

Në një bashkëbisedim me qytetarët, në kuadër të situatës me koronavirusin, kryeministri Rama zbuloi se qeveria është duke punuar për një program për hapjen...

Burg për ata që marrin pensionistët në makinë dhe ‘trimat e lagjes’ që hapin lokalet

Kryeministri Rama ka prezantuar masat e reja ndëshkuese ndaj personave abuzues në këto ditë karantinimi. Ai ka paralajmëruar burg për këdo që marrin në...

“Shkeli urdhrin”, Rama nxjerr pamjet se çfarë ndodhi me një lokal në Tiranë

Një qytetareje i është pezulluar aktiviteti për 6 muaj, pasi nuk iu bind urdhrave të shtetit. Këtë e ka njoftuar vetë kryeministri Rama, ndërsa...

S’ka më tolerime/Nga nesër, bar-restorantet duhet të deklarojnë xhiron reale

Nga nesër do të nisin kontrollet për 14 mijë biznese në të gjithë vendin, ku bar-restorantet duhet të deklarojnë xhiron reale. Lajmi në fjalë...

Policia kontrolle në lokalet e Shkodrës, kapet 35-vjeçari i armatosur

Policia e Shkodrës në bashkëpunim me Forcat e Posaçme “Shqiponja” dhe FNSH kanë ndërmarrë një aksion blic për kapjen e personave të shpallur në...

Presidenti del zbuluar, OKB: Thaçi nuk është ftuar, gjendet privatisht në lokalet tona

Sesioni i 73-të i Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, ka tubuar delegacione të 193 vendeve anëtare në debatin e përgjithshëm, ku do të ketë...

Të fundit

Kryeministri 61-vjeçar ndërron jetë pak pas mbledhjes së qeverisë

Kryeministri i Bregut të Fildishtë, Amadou Gon Coulibaly, ka ndërruar jetë sot pak minuta pasi kishte përfunduar një mbledhje të kabinetit qeveritar. Presidenti i vendit,...

Vazhdojnë tubimet e qytetarëve në Beograd dhe disa qytete të tjera të Serbisë

Pavarësisht ndalimit të tubimeve të mëdha në Beograd, si masë për frenimin e përhapjes së koronavirusit, protestuesit janë mbledhur për të tretën natë me...

Yuri Kim: Mendoj se politikanët kanë një rreng që e luajnë hera-herës me popullin

Ambasadorja Amerikane në Tiranë, Yuri Kim deklaroi se Shqipëria ka potenciale të jashtëzakonshme, por njëkohësisht edhe probleme serioze, që sipas saj duhet të kapërcehen. Në...

UEFA merr vendimin për ndeshjet e kthimit të Champions League

Këtë të enjte, në mbledhjen e Komitetit Ekzekutiv të UEFA-s u mor vendimi për ndeshjet e mbetura të raundit të 1/16-ave të Champions League...

Haradinaj: Gjykata Speciale duhej të ndërtohej brenda Kosovës

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, thotë se Gjykata Speciale është dashur të krijohet brenda Kosovës. Në një intervistë për emisionin Pressing në T7, Haradinaj tha...