E enjte, 28 Janar, 2021
7 C
Tirana

Etiketa

liste

Lista opozitare nën shantazhin e të përdorurve prej Bashës

Nga: Mero Baze Edhe Fatmir Mediu me siguri do të marrë një vend të sigurtë në listë. I parafundit e mori Agron Duka. Siç e...

Duka ‘presion’ Bashës: Ose i treti në Durrës, ose iki nga koalicioni

Nëse kryedemokrati, Lulzim Basha nuk i siguron një vend dinjitoz në listën e kandidatëve për qarkun e Durrësit, kreu i PAA-së, Agron Duka do...

Publikohet lista e prokurorëve kandidatë për në KED (Emrat)

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka publikuar listën e kandidatëve të cilët plotësojnë kushtet dhe kriteret ligjore për t’u përfshirë në shortin për zgjedhjen...

Zvicra shton edhe 15 shtete në listën e vendeve të rrezikshme nga pandemia

Zvicra ka shtuar edhe 15 vende të tjera në listën e shteteve që vlerësohen si të rrezikshmërisë së lartë nga koronavirusi. Gjatë një konference për...

SHBA ndëshkon disa kompani kineze për trajtimin e pakicave etnike

Shtetet e Bashkuara kanë shtuar 11 kompani kineze në listën e zezë të subjekteve që abuzojnë me të drejtat e njeriut në provincën perëndimore...

Lista/ Greqia hap kufijtë turistikë për 29 vende, mes tyre dhe Shqipëria

Greqia do të rihapë kufijtë turistikë nga 15 qershori për turistët, me fluturime Athinë dhe Selanik. Por kufijtë do të hapen vetëm për 29 vende....

FOTOT/ Policia përcakton listën e 50 personave më të kërkuar, ja 5 prej tyre

Policia e Shtetit ka përcaktuar listën e 50 personave më të kërkuar, të cilët do të jenë objekt i punës së forcës së posaçme. Policia...

UEFA akuzohet të ketë ‘trukuar’ formacionin e vitit për Cristiano Ronaldon

UEFA akuzohet të ketë ndryshuar top-formacionin e ekipit të vitit 2019, i cili zgjidhet nga tifozët që votojnë në faqen e këtij institucioni. ‘Sportsmail’ bën...

Teatri Kombëtar përfshihet në listën e 14 veprave më të rrezikuara në Evropë

Organizata Europa Nostra e ka përfshirë Teatrin Kombëtar shqiptar në listën e 14 vendeve që janë më të rrezikuara gjatë vitit 2020. Europa Nostra zhvilloi...

Marrëveshja për Sirinë, SHBA vijon ta ruajë listën e sanksioneve ndaj Turqisë

Sekretari i Thesarit amerikan, Steven Mnuchin, shprehet se administrata e Donald Trump, vijon ta ketë listën e gatshme me sanksione ndaj Turqisë. Në një intervistë...

Të fundit

Video/ Triumf me “poker”, Berisha nuk i ndal dot sulmet e Juventusit

Juventusi është kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Italisë, teksa ka mposhtur 4-0, Spalin, ku luan portieri i Kombëtares, Etrit Berisha. Bardhezinjtë e nisën me...

Sondazhi: 53% e vlerësojnë pozitivisht menaxhimin e pandemisë nga qeveria

Sondazhi i ''Report Tv'' dhe institutit italian Piepoli, ka vlerësuar vullnetin e shqiptarëve ndaj qeverisjes së kryeministrit Edi Rama. Të pyetur për menaxhimin e situatës...

Brataj: Vaksina anti-co*id na mbron 28 ditë pasi e kemi marrë

Drejtuesi i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, ka folur në emisionin “Opinion” në lidhje me efektet e vaksinës anti-COVID në vendin tonë. Teksa iu referua rastit...

Balla: Koalicioni me Metën, domosdoshmëri për të rrëzuar Berishën

Kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla tha se vrasjet e 21 janarit janë kryer në gjakftohtësi dhe nga dy persona, një prej...

Balla tregon planin B të Berishës për 21 janarin

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla, komentoi protestën e 21 janarit të vitit 2011, ku humbën jetën 4 protestues. I ftuar në Real...