E hënë, 30 Nëntor, 2020
11 C
Tirana

Etiketa

letrat

Djali i Berishës tallet me Ramën

Gjatë mesditës, kryeministri Rama i dërgoi letrën e gjashtë publike kryedemokratit Basha, ku i tha se kjo është java e fundit e tentativës për...

Një letër që ende nuk e ka shkruar Edi Rama  

Nga: Kim Mehmeti Kryeministri i Shqipërisë i shkruan letra opozitës dhe duket sa nuk e ka shkruar letrën më të sinqertë që ua ka borxh...

“Në fillim the le të ikin”, aktori komenton letrat e Ramës: Të ranë duart copë

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme i është drejtuar me letrën e gjashtë kreut të opozitës Lulzim Bashës, duke i bërë ftesë për dialog....

Letrat e Ramës për Bashën, Shkëlzen Berisha ka një këshillë për kryeministrin

Ditën e sotme kryeministri Edi Rama i është drejtuar sërish kryedemokratit Basha me një letër publike, ku i bën sërish ftesë për dialog pa...

Letrat e Ramës për Bashën, ndërhyn LSI: Një në ditë s’është asgjë

Prej tre ditësh, kryeministri Edi Rama i është drejtuar me një letër publike kryedemokratit Lulzim Basha. Sot, në letrën drejtuar Bashës, Rama theksonte se nuk...

Letrat e Ramës për Bashën, Berisha: I shpalli luftë popullit

Ish-kryeministri Sali Berisha është shprehur se letrat e Ramës drejtuar Bashës duhen hedhur në kosh të plehrave. I ftuar në emisionin “Opinion” Berisha tha...

“Letrat janë lojëra para ndërkombëtarëve”, Paloka: Po të mos ishim ne protestat…

Protestat janë e vetmja rrugë që i ka mbetur opozitës për të larguar Ramën nga pushteti. Kështu është shprehur ish-deputeti i PD-së Edi Paloka...

Në gusht emigrantët kërkojnë nuse, por ato i duan për letrat

Me fillimin e sezonit veror, të shumtë janë edhe emigrantët të cilët kthehen në Shqipëri. Për ta takuar familjarët, për të pushuar, por edhe...

Zbulohen letrat sekrete: Historitë e ushtarakëve shqiptarë dhe grave ruse

Ata vinin nga lufta. Shumica dërrmuese ishin vërtet me origjinë “gjysmë opinge”; edhe ndonjë që vinte nga familje më në gjendje, e kishte tretur...

Arrestimi i ish-drejtorëve të ARSH, Hoxha: Letrat u bënë gati para 3 vitesh, i pengoi…

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka folur lidhur me akuzat për shpërdorim detyre për ish-drejtorët e Autoritetit Rrugor në Shqipëri. I ftuar në emisionin “Opinion”, në...

Të fundit

“8 miliardë euro”, Italia me paketë stimuluese për bizneset

Italia është e gjunjëzuar nga koronavirusi. Qeveria ka marrë masat ndaj bizneseve, që kanë kapitulluar si pasojë e pandemisë. Në drejtim të bizneseve të...

Këngëtari grek me pranga në duar: Mbaj armë se jam në rrezik (FOTO)

Këngëtari i njohur grek, Notis Sfakianakis, i cili u arrestua mbrëmjen e së dielës, është shprehur se armën e mban ngaqë është në rrezik....

“Frikë për një tragjedi”, mjeku i njohur grek: Izolimi duhet deri në mars

Greqia duket se e ka tejet të largët përmirësimin e situatës me pandeminë. Pavarësisht izolimit e masave të ndërmarra nga ana e qeverisë për...

Aksidenti/Ylli i Formula 1 pjesërisht i djegur e me brinjë të thyera (FOTO)

Formula 1 nisi në mënyrën më të keqe të mundshme kur piloti i Haas, Romain Grosjean u përfshi në një aksident. Makina e tij...

“Kanë vdekur 20 mjekë e infermierë”, Dasho: Hapni urgjent spitalet rajonalë

Eksperti i Shëndetit Publik, Erion Dasho, ka shpërthyer në revoltë pas ngjarjes së rëndë që ndodhi në spitalin Covid/2, ku një 60-vjeçar u hodh...