E diel, 20 Shtator, 2020
24 C
Tirana

Etiketa

lehtesimi

Hapja e plazheve/ Manastirliu tregon sesi do veprohet

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu tha se plazhet do të jenë të hapura prej datës 6 qershor. Përmes një deklarate për mediat, Manastirliu deklaroi se...

Nga e hëna Turqia lehtëson masat, por të moshuarit dhe të miturit do të vijojnë izolimin

Duke nisur nga dita e hënë, Turqia do të lehtësojë masat kufizuese të vendosura që nga muaji mars, për shkak të situatës së koronavirusit. Presidenti...

Mbretëria e Bashkuar nis me lehtësimin e masave shtrënguese nga 11 maji

Pas lajmit se Britania e Madhe do të kryeje 200 mijë testime çdo ditë deri në fund të majit, kryeministri Johnson ka bërë një...

Manastirliu tregon kur do të bëhet vlerësimi për masat e tjera lehtësuese

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka folur në lidhje me lehtësimin e masave kufizuese të koronavirusit. E ftuar në emisionin “Open” në Top Channel, Manastirliu...

Zonat e gjelbërta/ Rama iu ndan live detyrat kryebashkiakëve

Pasi publikoi hartën e vendeve të gjelbërta, të cilat do të përfitojnë në lehtësimin e masave nga koronavirusi, Rama po zhvillon një komunikim live...

Lehtësimi i masave/ Rama: Do të jetë i ndryshëm në varësi të qyteteve

Kryeministri Edi Rama a shpalosur sot planin për lehtësimin e masave të ndërmarra për frenimin e përhapjes së koronavirusit në Shqipëri. Në një komunikim live...

“Do shtohen rastet nga lehtësimi i masave”, Vasili komenton deklaratën e Rakacollit

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka komentuar një deklaratë të bërë nga zv.ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli. Në një intervistë për Zërin e Amerikës, Rakacolli...

SHBA, disa shtete po shkojnë drejt lehtësimit të kufizimeve

Disa shtete amerikane pritet njoftojnë të premten orare për heqjen e kufizimeve që synojnë reduktimin e pasojave të pandemisë, një ditë pasi Presidenti Donald...

Të fundit

Berisha: Avionët rus spiunojnë Shqipërinë, ndryshuan kursin e fluturimit aty ku do ndërtohet baza e NATO-s

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një denoncim që i ka ardhur nga një oficer. Në denoncimin në fjalë thuhet se avionët rus që kanë...

Djalë apo vajzë? Elita Rudi konfirmon shtatzëninë

Reperi Gjiko dhe moderatorja Elita Rudi do bëhen prindër për herë të dytë. Gjiko në një video të publikuar në InstaStory, ka pohuar se partnerja...

Arrestohet për dhunë, por mungon akti i mjekësisë ligjore. Babë e bir përballen në “gjyq”

Në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq”, në Tv Klan, Ilirjan Petriti është përballur më babain e tij Bujar Petriti, i cili kërkon që...

“Gylsereni” zbulon kur do martohet me producentin turk (FOTO)

Aktorja Nurgul Yesilçay, e njohur nga roli i “Gylserenit” në serialin “Fate të kryqëzuara” në Shqipëri, do të martohet. Aktorja 44-vjeçare dhe producenti Necati Kocabay...

Detajet/ Sherr banal pranë një lokali në Tiranë, plagoset 45-vjeçari

Policia e Tiranës ka dhënë detajet e para lidhur me plagosjen e ndodhur pasditen e sotme pranë një lokali në Tiranë. Pas një konflikti të...