E mërkurë, 27 Maj, 2020
11 C
Tirana

Etiketa

larg

Hysaj me “valixhe në dorë”, 5 milionë euro larg ekipit kryeqytetas

Elseid Hysaj gjithnjë e më afër transferimit te Atletico Madridi. Mbrojtësi shqiptar duket se e ka vendosur se ditëve te Napoli i ka ardhur...

Zgjedhjet e parakohshme, pse Shqipëria është kaq shumë larg Austrisë?

Austria do të mbajë këtë vjeshtë zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Ato u lajmëruan nga kancelari Sebastian Kurz, pas publikimit të një video-skandali me protagonist zv/kancelarin, njëherazi aleatin e tij në...

Një sekondë larg vdekjes, polici i shpëton jetën të moshuarit (Video)

Ky është momenti kur një polic në sekondat e fundit e shpëton të moshuarin, i cili për pak sa nuk u shtyp nga treni. 70-vjeçari...

Turqia gjithnjë e më larg Perëndimit, mund të largohet nga NATO brenda vitit

Nga Jamila Mammadova & Paul Stott, “CapX” Përplasja e Turqisë me Australinë dhe Zelandën e Re, pas sulmeve terroriste në Kristçërç, na kujton edhe njëherë...

Jeta në lagjen më të frikshme, vetëm pak kilometra larg qendrës

Vetëm pak kilometra larg qendrës së Lisbonës, ku numri i madh i turistëve bën që të përshpejtohet rinovimi urban, një lagje e vjetër, e...

Inter-Barcelona në bisedime, zikaltërit 10 milionë euro larg surprizës

Inter duket se është i fiksuar pas kroatëve. Tek zikaltërit aktualisht janë tre futbollistë të kombëtares së Kroacisë, por duket se boshti i ekipit...

Lumë sharjesh e ofendimesh, Çani: Mero mu*i, kur*ë e ndyrë

Moderatori i “Zonë e Lirë”, Arjan Çani ka shpërthyer në fyerje ndaj gazetarit Mero Baze, pasi në portalin e këtij të fundit u postua...

Arbitrimi dhe serbët ‘vite dritë’ larg, gafa absurde ‘pushton’ rrjetin (Video)

Një rast interesant vjen nga Serbia. Arbitrat kanë akorduar një pozicion jashtë loje që dukej shumë qartë që topi ishte kthyer nga lojtari kundërshtar....

Fitore historike/Kosova me 5 yje ndaj Maltës, një pikë larg kualifikimit (Video)

Përfaqësuesja e Kosovës ka fituar sot në transfertë ndaj Maltës me rezultatin e thellë 0-5, në takimin e pestë të vlefshëm për Grupin 3...

Gruevski një hap larg burgut

Kuvendi i Maqedonisë në ditët në vazhdim do duhet të diskutojë për heqjen e mandatit të deputetit ish kryeministrit Nikolla Gruevski. Kryetari i kuvendit,...

Të fundit

Top Story/ Me 3500 euro, arabët nisen me gomone nga Shqipëria drejt Italisë

Në dokumentarin “Trafiku i Arabëve” djemtë e infiltruar nga Top Story, gjatë bisedës me trafikantin e pyesin për garancinë e parave, sepse ata nuk...

Top Story/ Zbulohet grupi i trafikantëve të arabëve, në zonën e Oxhakut në Tiranë

Dalim për të takuar grupin e parë të trafikantëve. Ata janë të vendosur në një zonë të Tiranës, midis rrugës Kongresi i Manastirit dhe...

“Pazaret” në politikë/ Murrizi: Rama-Basha-Meta janë takuar fshehtas në Golem

Rama-Basha-Meta janë takuar kundër Reformës në Drejtësi. Kjo deklaratë ka ardhur nga Myslim Murrizi, ku shtoi se takimi mes palëve solli edhe reagimin e...

Nazarko: Në rastin e një konflikti me PD, LSI shkon tek rrënjët e veta, tek PS

Analisti Shpëtim Nazarko deklaroi mbrëmjen e sotme në emisionin “Real Story” në “News24” se në rastin e ndonjë konflikti të mundshëm mes Partisë Demokratike...

“I shkelin syrin njëri-tjetrit”, Basha merr ‘goditjen’ e fortë nga aleati i tij

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, i ftuar në emisionin 'Repolitix', ka dalë kundër kryedemokratit Basha, duke thënë se nuk ka vullnet për...
WhatsApp KONTAKTO TT