E shtunë, 4 Korrik, 2020
23 C
Tirana

Etiketa

lajm i mire

Vjen lajmi i mirë nga mjeku shqiptar: Hiqini dorezat po patët mundësi dhe lahuni në det

Mjeku i njohur Ilir Alimehmeti iu ka bërë thirrje shqiptarëve nëpërmjet rrjetit social Facebook që të mos përdorin doreza në këtë kohë pandemie. Sipas tij...

Lajm i mirë për shqiptarët, hiqen vizat me këtë shtet

Një lajm i mirë vjen për qytetarët shqiptarë, të cilët tashmë do të kenë mundësi të ikin pa viza në një tjetër shtet. Bëhet me...

Koronavirusi, një lajm i mirë vjen nga Kina

Më në fund ka ardhur një lajm i mirë nga Kina lidhur me koronavirusin. Një ekip studiuesish nga Universiteti Zhejiang në Kinë kanë zbuluar dy...

Lajm i mirë për Maqedoninë e Veriut, pritet të bëhet anëtare e…

Një lajm i mirë për Maqedoninë e Veriut. Kjo e fundit pritet që të bëhet anëtarja e 30-të e aleancës ushtarake më të fuqishme të...

Lajm i mirë për aeroportin e Vlorës, së shpejti nis puna

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se tashmë ka një kërkesë zyrtare për investimin e madh të aeroportit të ri në Vlorë, ndërsa shton se...

Lajm i mirë! BE-së i ikën Anglia, por ka ndërmend të zgjerohet deri në 37 shtete

Zyrtarët e Bashkimit Evropian po komplotojnë të vazhdojnë planin e tyre për të marrë kontinentin duke krijuar një bllok të madh me 37 shtete...

Pas fitores me Lihtenshtejnin, kuqezinjtë marrin një super lajm

Pas fitores ndaj Lihtenshtejnit, një tjetër lajm i mirë vjen për Kombëtaren Shqiptare. Në ndeshjen me Maqedoninë, do të jetë gati edhe Armando Sadiku. Nga një...

Të fundit

Peshku i zgjedhjeve në det, listat e deputetëve në zjarr

Nga Alfred Peza Nuk ka stinë tjetër që mund ti shkonte më mirë shprehjes së njohur popullore, me peshqit në det dhe tiganët në zjarr,...

Mbyllja e kufijve/ Manastirliu tregon se kur do ta bëjë BE vlerësimin tjetër

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, ka komentuar vendimin e BE-së për të mos hapur kufijtë me Shqipërinë. E ftuar në emisionin “Java”...

Katër deputetë kosovarë rezultojnë pozitiv me koronavirus

Mediat kosovare raportojnë se katër deputetë të Kuvendit të Kosovës kanë rezultuar pozitiv me koronavirus. Sipas Gazetës Express, bëhet fjalë për 4 deputetë nga radhët...

A mund t’i shtyjë Rama zgjedhjet duke përdorur pandeminë? Përgjigjet Basha

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, shprehet i prerë se zgjedhjet e ardhshme nuk do të shtyhen. I ftuar në emisionin “Zonë e Lirë”, Basha...

Nuk dogjën mandatet/ Basha: Ja çfarë u ofroi Rama deputetëve të opozitës së re

Kreu i PD-së, Lulzim Basha shprehet se shumica prej deputetëve të opozitës së re kanë bërë pazare me kryeministrin Rama. I ftuar në emisionin “Zonë...