E diel, 9 Maj, 2021
27 C
Tirana

Etiketa

kultivim

E fundit/Goditet një rast tentative për kultivim të bimëve narkotike në Lushnje

Finalizohet me sukses nga Komisariati i Policisë Lushnjë, operacioni antikanabis i koduar "Laboratori". Policia zbulon brenda një banese, një ambient të përshtatur si laborator, që...

Lleshaj: Do asgjësojmë kanabisin para zgjedhjeve të 25 prillit

Nga qyteti i Shkodrës, ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka deklaruar se Policia e Shtetit po punon që beteja me kultivimin e kanabisit të...

Operacioni “Baldushku”/ Dy të arrestuar për shitje të lëndëve narkotike

Dy shtetas 22 vjeç dhe 30 vjeç, të dy banues në Tiranë janë vënë në pranga, pasi akuzohen për tregtimin e lëndëve narkotike. Në sajë...

Kultivonin lëndë narkotike në Vaun e Dejës, arrestohen në flagrancë 3 vëllezërit

Policia ka arrestuar në flagrancë 3 vëllezër, të cilët në bashkëpunim me njëri-tjetrin kishin kultivuar bimë narkotike. Vëllezërit dyshohet se janë autorët të kultivimit të...

Kultivonin kanabis në Librazhd, pranga 18-vjeçarit. Një tjetër në kërkim

Një 18-vjeçar ka rënë në pranga të policisë dhe një tjetër është shpallur në kërkim, pasi kultivonin bimë narkotike, në një zonë të pyllëzuar...

Turqi/Inxhinieri la profesoinin, tani rritë peshq të rrallë

Deniz Sisman, një inxhinier mekanik që si fëmijë kishte hobi ushqyerjen e peshqve të ujërave të ëmbël dhe të njelmët, la profesionin e tij...

Xhafaj: Në kultivimin e kanabisit janë implikuar edhe drejtues të policisë

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj tha në studion e Tonight Ilva Tare se premtimi i Ramës për marrjen fund të kultivimit është një premtim...

Vrasja në Vlorë, dyshohet si e lidhur me kultivimin e drogës

Vrasja e shtetasit Fajton Sinanit, një natë më parë në qytetin e Vlorës, duket se ka lidhje me aktivitetin e kultivimit të hashashit.  Një pistë...

Vlorë, policia vijon aksionin e “korrjeve” të marijuanës, nuk arreston asnjë person

Policia e Vlorës zhvilloi një operacion kundër kultivimit të bimëve narkotike të koduar "SHADOW". Nga operacioni u sekuestruan dhe asgjësuan 339 bimë narkotike, u sekuestrua...

Të fundit

Kavajë / Minibusi merr flakë në rrugë, vetëm dëme materiale

Në aksin rrugor Rrogozhinë- Durrës, në afërsi të Kavajës ka marrë flakë në lëvizje një mjet tip minibus. Për fat udhëtarët kanë dalë në...

Liderët e opozitës nuk kanë dimensionin e burrit, janë adoleshentë

Nga Spartak Ngjela Si nuk u rritën një herë në moshë individët që duan të drejtojnë Shqipërinë, apo edhe ata që e kanë drejtuar atë! Nuk...

Aksident në Berat-Skrapar, mjeti bie nga ura, plagoset rëndë 28-vjeçarja

Një aksident është regjistruar në aksin nacional Berat-Skrapar, në fshatin Vërtop. Mjeti tip Audi,me targa AA 723 LK, që drejtohej nga një 28-vjeçare është rrëzuar...

Kosovë / Shënohen 97 raste të reja me COV*D-19, rritet numri i viktimave

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private...

Armando Sadiku shënon dy gola në Bolivi

Mungesa e golit në kampionatin e Bolivisë, ku është transferuar gjatë merkatos së janarit, kishte filluar t’i shndërrohej në një makth Armando Sadikut Por më...