E mërkurë, 27 Maj, 2020
23 C
Tirana

Etiketa

kujdes

Përfaqësuesja e BB: Kujdes me projektet për rindërtimin, ndikojnë te borxhi

Përfaqësuesja e përhershme e Bankës Botërore në Shqipëri, Maryam Salim, në intervistën për Monitor shprehet se kreditë e konferencës së donatorëve kthehen në borxh...

Nisin reshjet e dëborës në Korçë, bëni kujdes me qarkullimin

Sot kanë nisur reshjet e dëborës në qarkun e Korçës. Raportohet se në disa zona trashësia ka arritur deri në 15 cm dhe kjo ka...

Koronavirusi/ Reagon OBSH: Bëni kujdes

Zyrtarët kinezë të shëndetësisë raportuan të martën se numri i rasteve të konfirmuara të koronavirusit e ka tejkaluar shifrën 72,000 ndërsa numri i të...

Juglindja pushtohet nga mjegulla/ Policia apel shoferëve: Bëni kujdes

Prej orëve të para të mëngjesit së kësaj të marte, qarku i Korçës është pushtuar nga mjegulla duke krijuar vështirësi në qarkullim. Edhe gjatë pasdites...

Bien reshjet e para të borës/ Ja rrugët ku duhet të bëni kujdes

Tashmë që kanë rënë reshjet e para të borës mund të themi se jemi zyrtarisht në stinën e dimrit. Bora e parë për këtë vit...

Shirat e dendur, ARRSH paralajmëron drejtuesit e mjeteve

Autoriteti rrugor njofton se pavarësisht shirave të dendur që kanë prekur gjithë vendin, të gjitha akset rrugore janë të kalueshme normalisht. Megjithatë ARRSH thotë se...

Kujdes ku parkoni makinën, në këtë zonë një orë kushton 5 euro

Në një zonë në Kosovë, përkatësisht në Prishtinë, një orë parking kushton 5 euro. “Indeksonline” shkruan se kjo gjë ndodh në rrugën “Pjetër Bogdani”. Në kryeqytetin...

Keni marrë oferta në Facebook në emër të markave të njohura të autoveturave? Kujdes, sepse…

Nëse ju del në faqen tuaj në Facebook një ofertë që ju josh deri në fitimin e një autoveture vetëm përmes shpërndarjes së kësaj...

Fluturime drejt Italisë e anasjelltas? Bëni kujdes në këtë datë

Autoriteti i Aviacionit Civil Shqiptar përmes një njoftimi, së fundmi u ka bërë apel të gjithë pasagjerëve që do të udhëtojnë në datën 6...

Ja cilat janë 20 këshillat e arta, sesi të arrini të jetoni sa më gjatë!

E kush nuk dëshiron të jetojë përgjithmonë? Por të gjithë e dimë se kjo nuk është e pamundur. Megjithatë, jeta jonë mund të zgjatet....

Të fundit

Përdorej te pacientët me koronavirus, Franca ndalon përdorimin e hidroksiklorinës

Franca nuk do të lejojë më përdorimin e hidroksiklorinës si ilaç për trajtimin e koronavirusit. Qeveria franceze mori këtë vendim, pasi OBSH pezulloi këtë javë...

Rruga e mbarë të qoftë Ilir Meta

Nga Mustafa Nano Në monologun e fundit unë bëja thirrje që Rama, Berisha e Meta të largoheshin nga politika. Asnjëri nuk ma vuri veshin. Madje,...

Gjobiten me 2 milionë lekë dy persona në Kurbin, policia ndan pamjet nga aksioni

Dy persona janë proceduar penalisht dhe janë gjobitur me masë administrative 2 milionë lekë të reja secili, pasi u kapën duke gërryer shtratin e...

I zaptoi tokën dy vëllezërve të tij dhe i rrahu, arrestohet 43-vjeçari

Policia e Tiranës bën me dije se ka arrestuar tre persona, pasi akuzohen për veprën penale “Dhunë në familje”. Shtetasi A. I., 43 vjeç, pas...

Paketa bilionëshe e Ursula von der Leyen

Të paktën 1000 miliardë euro do të mobilizojë presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen për rindërtimin pas krizës së Coronës. KE kërkon...
WhatsApp KONTAKTO TT