E diel, 9 Maj, 2021
26 C
Tirana

Etiketa

kualifikuese

Spanjë-Kosovë mbrëmë ishte shumë më tepër sesa thjesht një ndeshje futbolli

Spanja është pjesë e pesë vendeve të Bashkimit Evropian (Qipro, Rumania, Sllovakia, Greqia dhe Spanja) të cilat, përveç 91 shteteve të tjera në të...

Katar 2022, luhen ndeshjet e treta, sot Hollanda, Belgjika dhe Portugalia

Rruga për në Katar për kombëtaret europiane vazhdon sot me ndeshjet e treta kualifikuese të Kupës së Botës duke përfshirë, Belgjikën, Portugalinë dhe Hollandën. Grupi...

Sot 18:00 Shqipëri – Angli, Broja projektohet titullar, Anglia me Pope në portë

Anglia arriti fitoren në ndaj San Marinos në ndeshjen e tyre të parë kualifikuese të Kupës së Botës 2024 në Wembley të enjten. Dominic Calvert-Leëin,...

Hollanda ndez motorët, fiton ndaj Letonisë në stadiumin e Amsterdamit me tifozë

Steven Berghuis dhe Luuk de Jong shënuan të dyja pjesët e lojës teksa Hollanda ndezi motorrët me kohë vonesë për kualifikimin për në Kupën...

Të fundit

Aksident në Berat-Skrapar, mjeti bie nga ura, plagoset rëndë 28-vjeçarja

Një aksident është regjistruar në aksin nacional Berat-Skrapar, në fshatin Vërtop. Mjeti tip Audi,me targa AA 723 LK, që drejtohej nga një 28-vjeçare është rrëzuar...

Kosovë / Shënohen 97 raste të reja me COV*D-19, rritet numri i viktimave

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private...

Armando Sadiku shënon dy gola në Bolivi

Mungesa e golit në kampionatin e Bolivisë, ku është transferuar gjatë merkatos së janarit, kishte filluar t’i shndërrohej në një makth Armando Sadikut Por më...

Tiranë / 3 aksidente brenda orës, për fat të mirë pa pasoja të rënda

Tiranë/Informacione paraprake Më datë 09.05.2021, rreth orës 14:10, në rrugën “Gjin Bue Shpata” mjeti me drejtues I. S., ka përplasur biçiklistin shtetasin V. Sh., 65...

Merkel dhe Spahn: Shans për pushimet e verës edhe për të pavaksinuarit

Kancelarja Angela Merkel dhe ministri i Shëndetësisë Jens Spahn janë të një mendimi, se pushimet e verës në Europë së shpejti do të jenë...