E martë, 26 Maj, 2020
13 C
Tirana

Etiketa

kryetar

Basha: Qeveria duhet të rialokojë fondet e vendosura në buxhet për PPP-të

Kryetari i PD-së Lulzim Basha përmes një postimi në Facebook është shprehur se “shqetësimet dhe propozimet e Dhomës Amerikane të Tregtisë janë të drejta”. Sipas...

Çelja e negociatave/ Basha: Tani gjithçka është në dorën tonë

Lidhur me çeljen e negociatave ka reaguar Kryetari i PD-së Lulzim Basha. Ky i fundit në një postim në rrjetin social Twitter shkruan se “sa...

Basha: Do të punojmë pareshtur që të rinjtë mos të largohen nga vendi

Kryetari i PD-së Lulzim Basha së fundmi ka publikuar në rrjetin social Facebook një foto ku shfaqet me disa të rinj. Krah fotos, Basha ndër...

Meta “kokë më kokë” me Kryetarin e Parlamentit të Izraelit

Presidenti Ilir Meta është pritur ditën e sotme me nderime të veçanta nga Kryetari i Parlamentit të Izraelit (Knesset), Yuli Edelstein. Meta ndër të tjera...

21 janari/ Flet ish-gardisti: Si refuzova t’u bindem urdhrave politikë

Kryetari i Bashkisë së Matit, Agron Malaj ka folur në lidhje me ngjarjen e 21 janarit të vitit 2011, ku u vranë 4 protestues. Përmes...

LDK-ja e konsideron jozyrtare letrën e re të LVV-së

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se anëtarët e kësaj partie janë duke e shqyrtuar letrën e dërguar nga kryetari...

Mbyllet votimi për kreun e PS në Lezhë, ja kush fiton

Është mbyllur votimi për kreun e PS-së në Lezhë. Pas numërimit të votave, fitues ka dalë kryetari aktual Eduard Ndreca, njëherazi kryetar i qarkut. Ndreca kishte...

Gara për kryetarin e PS në Durrës, tërhiqet Ardit Kërtusha

Ditën e sotme ka hequr dorë nga gara për kryetar partie në Durrës, kandidati Ardit Kërtusha. Lajmin e ka bërë të ditur vetë kandidati përmes...

Terminali i Autobusëve Ndërqytetas do të zhvendoset diku tjetër

Autobusët ndërqytetas që qëndrojnë te ish-Dogana, do të zhvendosen tek kthesa e Kamzës. Lajmin e ka bërë të ditur vetë Kryetari i Bashkisë së Tiranës...

Albin Kurti njofton grupin e ri parlamentar të VV për sfidat me LDK-në

Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar se sot është mbajtur mbledhja e parë e grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje. Në këtë takim, kryetari i VV dhe njëkohësisht...

Të fundit

Shtyrja e zgjedhjeve/ Meta: Basha nuk u tregua korrekt

Mbrëmjen e sotme, në emisionin “Opinion” Presidenti Ilir Meta theksoi se për shtyrjen e zgjedhjeve në tetor kishte diskutuar me opozitën, por sipas tij,...

Shokon Meta: Rama i shërben lobit serb në Washington

Presidenti Meta ka lëshuar një deklaratë të fortë në emisionin “Opinion”, teksa tha se kryeminisitri Rama i shërben lobit pro serb në Washington. Madje...

“Mos i bjerë të fikët Presidentit”, Meta publikon sms e diplomatit të huaj

Presidenti Ilir Meta ishte i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion”, ku publikoi mesazhin e një diplomati të huaj, që sipas tij, e...

Meta me parti të re? Presidenti flet troç

Presidenti Ilir Meta është përgjigjur sërish lidhur me deklaratën e kryeministrit Edi Rama, se do krijonte parti të re. I ftuar në emisionin ‘Opinion’,...

Meta i ‘përvishet’ Ramës: Unë punoj me letra, s’merrem me thashetheme

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, tha mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion” se punon me letra dhe jo me Facebook e Twitter, duke iu...
WhatsApp KONTAKTO TT