E shtunë, 30 Maj, 2020
19 C
Tirana

Etiketa

kryeministri Rama

Paketa Anti-KÇK/ Qytetarët: Politikanëve i ka mbetur të kapin veten dhe të varen

Nga Anxhela Ferra Gjatë përfundimit të vitit 2019-të, kryeministri Edi Rama prezantoi paketën Anti-KÇK. Me këtë projektligj, të ashtuquajtur anti “Kap çfarë të Kapim”, qeveria...

Zbardhet arsyeja e vizitës së kryeministrit Rama në Itali

Prej ditës së djeshme, kryeministri Edi Rama ndodhet në Itali. Ai do të marrë pjesë në Forumin ndërqeveritar të bashkëpunimit rajonal mes vendeve të...

“E kam mik kryeministrin”, ish-ministri komenton deklaratën e pronarit që dhunoi turistët

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka komentuar deklaratën e Mihal Kokëdhimës, pronarit të lokalit që terrorizoi turistët spanjollë. Gjatë fjalës së tij të mbajtur në...

Protestat nisin që sot, qytetarët me pankarta në duar para kryeministrisë

E ndërkohë që pritet që ditën e hënë të zhvillohet protesta e opozitarëve kundër qeverisë, një e tillë ka filluar që ditën e sotme. Shoqëria...

Takimet me Metën dhe Bashën, Vasili: Në 30 qershor nuk ka zgjedhje, por protestë

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka folur rreth datë së zgjedhjeve që po afrojnë, duke u shprehur se kryeministri Rama po përpiqet ta çojë...

Procedimi i kryebashkiakëve, PD: Nuk biem pre e provokimeve kriminale

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi akuzon kryeministrin Rama se po përpiqet të rikthejë në Shqipëri, dënimin e kundërshtarëve politikë për agjitacion e...

Takimi i fundit elektoral, Rama pritet me protesta në Durrës

Kryeministri Edi Rama pritet sërish me protesta nga mbështetësit e PD-së në qytetin e Durrësit. Shumë mbështetës të opozitës kanë pritur Ramën me pankarta...

“U përqafuam, mori ça deshi”/ Rama-Bashës: 1 herë u bëra Romeo, por…

Gjatë takimit elektoral në Dropull, kreu i qeverisë, Rama në fjalimin e tij ka ironizuar edhe kreun e opozitës Lulzim Basha. Në fjalën e mbajtur,...

“I shqetësuar për pluralizmin”, Rama replikon Metën: E keni vetë në dorë…

Presidenti Ilir Meta, në deklaratat e tij disa herë, është shprehur i shqetësuar për pluralizmin në vend, si pasojë e situatës politike. Kryeministri Rama i...

Kryeministri Rama përlot nënë e Lorik Canës me fjalimin e tij

Në prezantimin e filmit të Lorik Canës ishin të pranishëm shumë personazhe të rëndësishëm të shtetit shqiptar duke filluar nga kryeministri Edi Rama për...

Të fundit

“Brenda 5 qershorit i hedhim në llogari”/ Rama jep njoftimin e rëndësishëm

Kryeministri Rama ka bërë me dije se pas 5 qershorit, punonjësve do t’u hidhen në llogari pagat e luftës edhe për ata që nuk...

Historia rrënqethëse/ Prindërit i braktisën, me zemër të thyer dy jetimët luten për ndihme

Ky është Arbjani dhe kjo është Albjona. Janë 13 dhe 11 vjeç, të sjellshëm, të zgjuar por shpirtin e kanë të vrarë. Babai i...

FOTOT/ Basha s’do t’ia dijë për gjobat, mbledh qindra qytetarë në kohë pandemie

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, nuk ka të ndalur me takimet me qytetarët, ndërsa dëgjon hallet e tyre. Ai vijon takimet e tij me...

“Të rrezikosh jetën e njerëzve, për të luajtur një pllakë gramafoni”, Rama shpërthen ndaj Bashës

Jo vetëm ministrja Manastirliu, por edhe kryeministri Rama kanë ndarë të njëjtin shqetësim lidhur me tubimin e kreut demokrat Basha në Durrës. Pa u...

“Numrat mund të rriten përtej parashikimeve”, Manastirliu jep paralajmërimin e frikshëm

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka reaguar e shqetësuar pas bërjes publike nga ana e kreut të PD-së, Lulzim Basha, të disa fotove nga...
WhatsApp KONTAKTO TT