E diel, 20 Shtator, 2020
30 C
Tirana

Etiketa

Kryeministri italian

Kryeministri italian: Më të keqen nga koronavirusi e kemi lënë pas

Kryeministri italian, Giuseppe Conte shprehet se Italia e ka kaluar fazën më të keqe nga pandemia e koronavirusit. Gjatë fjalës së tij në Parlament, Conte...

Kryeministri italian tregon se çfarë ndikoi në shpërthimin e koronavirusit

Kryeministri italian, Giussepe Conte është shprehur se një nga arsyet që ka ndikuar në shpërthimin e koronavirusit është edhe keq menaxhimi i “një spitali”,...

“Një gabim historik”/ Italia do t’i propozojë BE-së të hapë në nëntor negociatat për Shqipërinë

Kryeministri i Italisë, Giuseppe Conte e konsideroi një “gabim historik” vendimin e KE-së për mos hapjen e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut...

Kryeministri italian ultimatum partive politike: Mos u konfliktoni ose jap dorëheqjen

Këto kohë, Italia po përballet me vendime të vështira lidhur me shpenzimin e parasë publike. Kryeministri i Italisë, Giuseppe Conte po kërkon qetësi në kabinet...

Kryeministri italian, Ramës: Një fitore e merituar

Pas urimit të kancelares Merkel, kryeministri i Italisë Paolo Gentiloni ka uruar kryeministrin Edi Rama për fitoren e zgjedhjeve të 25 qershorit. Mesazhi i Gentilonit: “Një...

Të fundit

Detajet/ Sherr banal pranë një lokali në Tiranë, plagoset 45-vjeçari

Policia e Tiranës ka dhënë detajet e para lidhur me plagosjen e ndodhur pasditen e sotme pranë një lokali në Tiranë. Pas një konflikti të...

Në Tiranë “kërcet” arma, policia arreston një person

Pasditen e sotme janë dëgjuar të shtëna me armë zjarri në zonën e Astirit në Tiranë, bëjnë me dije burime për "Dosja.al". Ngjarja ka ndodhur...

61-vjeçari vuri nën gomat e makinës komshien, policia nxjerr detajet e rënda

Policia ka reaguar për ngjarjen e rëndë në Shkodër, ku Hilë Simoni goditi dhe kaloi nën rrotat e makinës komshien e tij, Katrina Hilën....

“Parazita gjakpirës”, Roza Lati shpërthen ndaj “Arkiva Shqip” (VIDEO)

Moderatorja Roza Lati ka mbështetur publikisht Albërije Hadërgjonajn, e cila pak ditë më parë ka shpërthyer ndaj "Arkiva Shqip". Një video e saj gjatë...

Moti për nesër/ Mos dilni pa çadër nga shtëpia, rikthehen reshjet e shiut

Sot pasdite (e diel, dt. 20) nuk priten reshje. Nesër (e hënë, dt. 21) priten reshje lokale të dobëta në shumicën e qarqeve. TEMPERATURAT Nesër (e...