E shtunë, 4 Korrik, 2020
23 C
Tirana

Etiketa

krize politike

Kriza politike në Kosovë: Debate për rrugëzgjidhje në kohë pandemie

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi pas rënies së qeverisë Kurti, preferon qeveri gjithpërfshirëse. Kryeministri në detyrë, kërkon të caktohet data e zgjedhjeve të reja,...

Basha takon drejtorin e IRI për Evropën, ja çfarë biseduan

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha ka takuar mëngjesin e sotëm Drejtorin e IRIglobal për Evropën, Paul McCarthy. Përmes një postimi në Twitter, Basha sqaroi se...

Ndërkombëtarët/ “Sytë” te kriza politike në vend

Mungesa e një vendimi për të hapur negociatat për anëtarësimin e Shqipërisë ka bërë që ndërkombëtarët të kthejnë sytë nga “kriza politike” në vend. Sipas...

“Nuk ka krizë politike në Shqipëri”, Ngjela: Ja 2 gabimet që bëri opozita

Avokati i njohur, Spartak Ngjela, duke komentuar situatën politike në vend, deklaroi se ndryshe nga se pretendohet, vendi nuk vuan nga një krizë politike. I...

Moody’s dhe S&P për Shqipërinë: Kriza politike rrezik për reformat

Ministria e Financave ka publikuar sot të dhëna të raportit të dy agjencive ndërkombëtare të vlerësimit Moody’s dhe Standard & Poor’s të cilat nuk...

Shqipëria në krizë politike, Jozefina Topalli kalon fundjavën në këtë vend

E konsideruar me të drejtë si një nga femrat më të spikatura në politikën shqiptare, Jozefina Topalli duket se ka zgjedhur të largohet nga...

“OSBE është paradhomë e kryeministrit”/Noka për Ramën: Po bënë rolin e strucit

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka i ftuar në studion e “Fax News” ka komentuar protestën e ditës së shtunë dhe vazhdimësinë e saj. Sipas...

Doli kundër PD, Rudina Hajdari takon kryediplomaten gjermane: Situata mund të agravojë

Deputetja e PD-së, Rudina Hajdari, përmes një postimi në ‘Facebook’ njofton se ka zhvilluar një takim me Ambasadoren e Gjermanisë në Tiranë, Sussane Shutz,...

Thaçi: Pas zgjedhjeve, s’ka krizë politike. Mandatin qeverisës do t’ia jap atij që fiton shumicën

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi thekson se ai nuk do të bëhet pengesë për dhënien e mandatit qeverisës cilësdo parti që e fiton shumicën...

Të fundit

Peshku i zgjedhjeve në det, listat e deputetëve në zjarr

Nga Alfred Peza Nuk ka stinë tjetër që mund ti shkonte më mirë shprehjes së njohur popullore, me peshqit në det dhe tiganët në zjarr,...

Mbyllja e kufijve/ Manastirliu tregon se kur do ta bëjë BE vlerësimin tjetër

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, ka komentuar vendimin e BE-së për të mos hapur kufijtë me Shqipërinë. E ftuar në emisionin “Java”...

Katër deputetë kosovarë rezultojnë pozitiv me koronavirus

Mediat kosovare raportojnë se katër deputetë të Kuvendit të Kosovës kanë rezultuar pozitiv me koronavirus. Sipas Gazetës Express, bëhet fjalë për 4 deputetë nga radhët...

A mund t’i shtyjë Rama zgjedhjet duke përdorur pandeminë? Përgjigjet Basha

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, shprehet i prerë se zgjedhjet e ardhshme nuk do të shtyhen. I ftuar në emisionin “Zonë e Lirë”, Basha...

Nuk dogjën mandatet/ Basha: Ja çfarë u ofroi Rama deputetëve të opozitës së re

Kreu i PD-së, Lulzim Basha shprehet se shumica prej deputetëve të opozitës së re kanë bërë pazare me kryeministrin Rama. I ftuar në emisionin “Zonë...