E martë, 15 Qershor, 2021
24.5 C
Tirana

Etiketa

krimi i organizuar

Ja përse lulëzon krimi i organizuar në Ballkanin Perëndimor

Nga Nikola Djorgjevic “Emerging Europe” Bandat e krimit të organizuar në Ballkanin Perëndimor, po veprojnë gjithnjë e më shumë pa u ndëshkuar, për shkak të...

Urdhër-arrestet, Kim: SPAK ka marrë një rast të madh të krimit

Ambasadorja e SHBA-ve në vendin tonë, Yuri Kim ka reaguar pas urdhër-arresteve të lëshuara nga SPAK, për disa nga bosët e krimit. Sipas Kim, Spak...

Bardhi sulmon Ramën: Do mbetesh vegël në dorën e krimit të organizuar

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit, Edi Rama i cili ironizoi procesin e përzgjedhjes së kandidatëve për...

Kryeprokurori Çela: Niveli i kriminalitet në Elbasan po rritet, duhet përgjigje ekzemplare nga shteti

Kryeprokurori i Përgjithshëm, Olsian Çela gjatë vizitës së tij në Elbasan, tha se niveli i kriminalitetit në këtë qytet po rritet. Sipas tij, krimi po...

‘Goditja e krimit të organizuar’, Meta dekreton një tjetër ligj

Meta ka dekretuar ligjin për parandalimin dhe goditjen e krimit të organizuar. Në njoftimin e Presidencës thuhet se mbështetja e strukturave që kanë rol...

Ngërçi i ligjit “Antimafia”/ Hajdari: Ja pse dështuan prokurorët e gjykatësit

Ish-prokurori Shkëlqim Hajdari deklaroi mbrëmjen e sotme në emisionin “Real Story” në “News 24”, se ligji "Antimafia" dështoi. Duke e argumentuar me fakte, ai...

Berisha: Kur drejtoja unë, asnjëherë s’na u vu kusht krimi i organizuar!

Ish-kryeministri Sali Berisha tha se do ta jepte dorëheqjen, po të ishte në vend të Edi Ramës tani që dështuan negociatat. Ai shigjetoi Ramën,...

Charles “Lucky” Luciano, kush ishte kumbari i vërtetë i mafies italo-amerikane

Shumë njerëz e njohin mafien italo-amerikane, nga filma të pavdekshëm si “The Goodfather”, apo “Goodfellas”. Por ajo që ndoshta nuk dini, është se mafia nuk do ta kishte arritur kurrë ndikimin...

Gjonaj për DW: SPAK deri në fund të vitit, shpresoj edhe më herët në veprim

Lufta kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar, si dhe reforma në drejtësi, kriteret kyç në procesin e afrimit të Shqipërisë në BE. Në një...

Holanda voton rikthimin e vizave për Shqipërinë, Salianji: Fajin e ka Rama

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka reaguar në lidhje më propozimin e parlamentit holandez për rikthimin e vizave me Shqipërinë për shkak të...

Të fundit

Kurti e pyet përballë “Kur do ta njohësh Kosovën?” Vuçiç i jep përgjigjen

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka folur pas takimit që pati me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin. Vuçiç tha se ranë dakord që të...

Ju kanë vjedhur Facebook-un? Ekspertja tregon sekretin e fjalëkalimit

Nga: MARSELA SINANI Jetojmë në një botë digjitale, ku teknologjia në jetën urbane është kthyer tashmë në një mjet jetik e të pazëvendësueshëm. Varësia e...

A do të mundet Xho Bajden ta ndërtojë “aleancën e demokracisë”?

Nga Burhanettin Duran “Daily Sabah” Presidenti i Shteteve të Bashkuara Xho Bajden ka ardhur sërish në Evropë me një mesazh të qartë:“Amerika është kthyer si...

Champions League/ Teuta ndeshet me moldavët e Sherif Tiraspolit

Shorti i raundit të parë kualifikues në Ligën e Kampionëve ka vënë përballë Kampionët e Shqipërisë Teutën e Durrësit dhe Moldavët e Sherif Tiraspolit. Ndeshjet...

Euro 2020/ Hungari-Portugali, 18:00, Ronaldo nis sot mbrojtjen e kurorës

Sot luhen dy ndeshjet e fundit të xhiros së parë në Euro 2020, ato të grupit F. Ndeshja e parë do të jetë ajo...