E enjte, 20 Janar, 2022
12.5 C
Tirana

Etiketa

krijon

Gjermani / Inxhinieri shqiptar krijon aplikacionin që lexon tekstet shqip

Jetojmë në një kohë ku teknologjia është e pranishme kudo, ku njeriu tenton t’i orientohet gjithnjë e më shumë për të lehtësuar jetesën, luftuar...

Pse opozita nuk prodhon dot politikë me tërmetin e 26 nëntorit

Nga Alfred Peza Në ditën kur u mbushën plot 2 muaj nga katastrofa natyrore që goditi Shqipërinë, kemi patur dy qasje të kundërta, mes liderëve...

Vendimi për sipërfaqet e rindërtimit krijon konfuzion për pronësinë e truallit

Një vendim qeverie i ditëve të fundit që rregullon çështjet e pronësisë së trojeve për ndërtesat e reja ka krijuar konfuzion të banorët e...

“Çelja e negociatave”, Bushati: Rama gjithmonë krijon një alibi për të…

“Vjet në këtë kohë hapi shampanjën dhe tha u hapën negociatat.” Analisti Andi Bushati duke folur për rekomandimin pozitiv të dhënë nga ana e...

Evropa ‘e frikësuar’, vakumi politik po krijon hapësira për nacionalizmin

Nga Bernard Guetta “Internazionale”/ Shpjegimi i parë është se kjo është parë dhe riparë në të shkuarën. Nëse më 14 tetor në Mynih, Socialdemokratët...

Njihuni me 34-vjeçarin e verbër që krijon aplikacione

Përdorimi i telefonave të mençur, tashmë është përditshmëri e shumë njerëzve në Kosovë, por për Hashim Llumnicën, 34 vjeçar nga fshati Bellopojë i Komunës...

Baza e NATO-s në Kuçovë tmerron rusët: SHBA po krijon Shqipërinë e Madhe!

Rusia po i trembet gjithnjë e më shumë zgjerimit dhe forcimit të Aleancës së Atlantikut. Pas lajmit se NATO do të ndërtojë bazën e...

Tërbohet Serbia, mesazhi negativ i BE-së po krijon “Shqipërinë e Madhe”

Hapja e kufirit mes Kosovës dhe Shqipërisë mund të interpretohet si një tjetër hap në drejtim të krijimit të të ashtuquajturës "Shqipëria e Madhe"....

Opozitari rus Navalny krijon parti të re

Politikani opozitar rus dhe kritiku i Kremlinit, Aleksei Navalny planifikon të krijojë një parti të re politike, ka njoftuar avokati i tij i Fondacionit...

Ngjela me deklaratë të fortë: SHBA po krijon shtetin e tretë shqiptar

Avokati i njohur Spartak Ngjela, ka bere mbreme nje dekarate te forte, teksa ka paralajmeruar se Amerika po përgatitet për krijimin e shtetit të tretë...

Të fundit

Basha pritet me protesta në Laç, ndërhyn menjëherë policia

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është pritur me protesta në qytetin e Laçit. Simpatizantë të Partisë Demokratike që nuk janë dakord me të, kanë...

Meta ia merr këngës me Bujar Qamilin në Shkodër (VIDEO)

Për pak çaste, kreu i shtetit ka harruar zhvillimet politike, duke iu dedikuar pak vetes. Presidenti Meta ia ka marrë këngës me këngëtarin e...

Përplasja te “5 Maji”, Rama: E mira e përbashkët nuk merret peng nga askush

Dje nisi aksioni për shembjen e banesave në lagjen “5 maji” në Tiranë. Forcat policore rrethuan zonën, pasi një pjesë e banorëve kundërshtuan shembjen...

Donaldi shpallet banori më i padëshiruar në “Big Brother” (VIDEO)

Dje në "Big Brother Vip", banorët zhvilluan një spektakël, ku secili rrëmbeu nga një çmim. Pas spektaklit, Egzona si moderatore i ndau çmimet, ku...

Shpërthimi në Tonga, 500 herë më i fuqishëm se bomba atomike e Hiroshimës

Kombi i vogël ishullor i Tongës humbi një nga ishujt e tij më të vegjël, pasi një shpërthim gjigant vullkanik copëtoi tokën në copa...