E premte, 22 Tetor, 2021
14.5 C
Tirana

Etiketa

kreun

Xhaçka pret kreun e Komitetit Ushtarak të NATO-s

Kreu i Komitetit Ushtarak të NATO-s gjeneral Sir Stuart Peach, zhvilloi një vizitë zyrtare në Tiranë. Gjenerali Peach i Forcës Ajrore të Mbretërisë së...

“Lufta e opozitës për largimin e Ramës”, Mediu takim me kreun e Bundestagut

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, gjatë vizitës në Berlin ku është duke zhvilluar takime të shumta me zyrtarë të lartë, së fundmi ka...

Bashkëpunimi gjyqësor me BE, Arta Marku pret kreun e Eurojust

Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku priti në zyrën e saj, Zëvendës Presidentin e Eurojust, Filippo Spiezia. Në këtë takim u diskutua për...

Zgjidhet kreu i LSI në Tepelenë, Kryemadhi: Gati motorët e fushatës

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi dhe ish-deputeti Vangjel Tavo zhvilluan sot një takim organizativ me strukturat e LSI-së në Tepelenë. Në këtë takim u...

Basha publikon foton me kreun e PPE: Një demokrat dhe europian i madh

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka publikuar në rrjetin social ‘Twitter’ një foto me kreun e Partive Popullore Europiane, Joseph Daul. Kryedemokrati e...

“Bëni k*rvlliqe ju femrat kur shkoni jashtë”, 45-vjeçarja akuzon kreun e peshëngritjes

Fituese e Kupës së Shqipërisë 2018, por edhe një ndër sportistet më elitare të sportit të shtangës, me shumë pjesëmarrje në aktivitete ndërkombëtare, si...

Salah gabon dy raste të arta, Liverpool dorëzon kreun

Liverpool ka dorëzuar kreun e klasifikimit të Premier League pas shumë javësh kryesim. Tashmë është Manchester City lideri, pasi “The Rdes” u ndalën në...

“Si mund ti shkosh pas Lulit”, Rama ironizuar kreun e opozitës: Ai i kërkon Zotit, aman…

Nga Rrësheni, në takimin që pati me banorët e kësaj zone, Edi Rama ka ironizuar kreun e opozitës, Lulzim Basha. Ai ka komentuar takimet...

Liverpool fiton dhe merr kreun pa Shaqirin, Arsenali bën detyrën (Video)

Liverpool ka rimarrë vendin e parë në Premier League, pasi mposhti Bournemouth në shtëpi me rezultatin e pastër 3-0. Të besuarit e Klopp kanë...

Rusia akuza SHBA-ve, kishte ndërhyrje në zgjedhjet për kreun e Interpolit

Kremlini e quajti ndërhyrje në zgjedhje kundërshtimin amerikan ndaj një kandidati rus për të udhëhequr grupin e policisë globale Interpol. Zgjedhja e një drejtuesi të...

Të fundit

Dy fitore që çojnë në humbje

Nga: Blendi Kajsiu Që fitorja e fushatës Berisha është humbje e madhe për PD-në, kjo tashmë është e qartë edhe për vetë doktorin. Ai e...

Si mund ta ndryshojnë politikën në Evropë zbulimet e “Pandora Papers”

Nga: Chris Raggett “European Council on Foreign Relations” Fshehtësia e financave nuk është më si dikur. Publikimi më 3 tetor i “Pandora Papers”, i rreth 12...

Donald Trump lançon rrjetin e tij social, ja si do të quhet aplikacioni

Pasi u përjashtua nga platformat sociale si Facebook dhe Twitter, Trump ka bërë përpjekje për krijimin e një media sociale rivale. Ish-presidenti amerikan Donald...

Super-operacion i shërbimit sekret, në pranga 15 agjentë të Mossad-it

15 persona janë arrestuar në Turqi, pasi autoritetet i akuzojnë si agjentë të shërbimit sekret izraelit, Mossad. Si rezultat i operacionit të kryer në...

Progres-Raporti 2021 konfirmon 15 parakushtet e paplotësuara

Nga: Bujar Leskaj Komisioni Europian publikoi ditën e djeshme Progres-Raportin për Shqipërinë. Të 136 faqet e këtij raporti përbëjnë provën e shkruar se qeverisja...