E shtunë, 4 Korrik, 2020
23 C
Tirana

Etiketa

Kreshnik Spahiun

“Ik flini, nuk vjen policia”, Kreshnik Spahiu thumbon Kryemadhin

Ish-kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu, ka ‘thumbuar’ ashpër kryetaren e LSI, Monika Kryemadhi, në lidhje me shembjen e Teatrit Kombëtar. Nisur...

Pakti me Greqinë ‘rikthen’ Kreshnik Spahiun

Pasi u tërhoq nga politika, vetëm një marrëveshje e tillë mund ta rikthente Kreshnik Spahiun. Ish-kreu i Aleancës Kuqezi ka reaguar lidhur me paktin e...

Të fundit

Peshku i zgjedhjeve në det, listat e deputetëve në zjarr

Nga Alfred Peza Nuk ka stinë tjetër që mund ti shkonte më mirë shprehjes së njohur popullore, me peshqit në det dhe tiganët në zjarr,...

Mbyllja e kufijve/ Manastirliu tregon se kur do ta bëjë BE vlerësimin tjetër

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, ka komentuar vendimin e BE-së për të mos hapur kufijtë me Shqipërinë. E ftuar në emisionin “Java”...

Katër deputetë kosovarë rezultojnë pozitiv me koronavirus

Mediat kosovare raportojnë se katër deputetë të Kuvendit të Kosovës kanë rezultuar pozitiv me koronavirus. Sipas Gazetës Express, bëhet fjalë për 4 deputetë nga radhët...

A mund t’i shtyjë Rama zgjedhjet duke përdorur pandeminë? Përgjigjet Basha

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, shprehet i prerë se zgjedhjet e ardhshme nuk do të shtyhen. I ftuar në emisionin “Zonë e Lirë”, Basha...

Nuk dogjën mandatet/ Basha: Ja çfarë u ofroi Rama deputetëve të opozitës së re

Kreu i PD-së, Lulzim Basha shprehet se shumica prej deputetëve të opozitës së re kanë bërë pazare me kryeministrin Rama. I ftuar në emisionin “Zonë...