E diel, 22 Maj, 2022
12.5 C
Tirana

Etiketa

krahë

Gjyshja ndërroi jetë me nipin në krahë, rrëfimi rrënqethës i 73-vjeçarit

Fehmi Vata, 73 vjeç vendosi të punojë disa orë shtesë si roje për të fituar disa të ardhura më shumë. Ndaj kur ra edhe...

Humbi jetën nga gripi/Babai i 10-vjeçarit: Më vdiq në krahë

Ditën e sotme u raportua se një fëmijë 10 vjeç ishte dërguar në spitalin e Tepelenës i pajetë. Babai i fëmijës tha se fëmija vuante...

Doni të shkoni në Britani? Zonat që presin me krahë hapur shqiptarët

Në disa qytete në Angli janë angazhuar disa nisma që u vijnë në ndihmë refugjatëve. Qyteti i Sanctuary, si dhe zona të tjera janë...

Qyteti gjerman që pret me krahëhapur emigrantët

Nga refugjatët kërkohet që të integrohen. Por një parim bazë demokratik si e drejta e bashkëvendosjes u mohohet shpesh atyre në strehimoret e azilit....

Po kërkoni azil? Ky është shteti i pasur që iu pret me krahë hapur

Finlanda ka bërë një kërkesë që t’i jepet një listë e "vendeve të sigurta", të origjinës së azilkërkuesve të cilët mund të kthehen prapa....

Të fundit

Avokatja e Johnny Depp bëhet personazh në internet

Miliona shikues anembanë globit po ndjekin betejën ligjore midis Johnny Depp dhe Amber Heard, dhe ndërsa drama shpaloset, një yll i ri ka dalë...

Lija e majmunit: Koha për t’u shqetësuar apo për ta injoruar?

Deri më tani, lija e majmunëve ishte mjaft e parashikueshme. Shtëpia natyrore e virusit janë kafshët e egra, të cilat në fakt mendohet se...

Anthony Albanese fiton zgjedhjet, zgjidhet kryeministri i Australisë

Anthony Albanese do të bëhet kryeministri i parë i vendit, nga një prejardhje jo anglo-keltike. Një nga politikanët më jetëgjatë të Australisë, ai thotë se...

A u dekonspirua operacioni i SPAK? Gledis Nano paralajmëron goditjet e radhës

Drejtori i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, ka konfirmuar se operacioni i SPAK është ende në proces. Teksa është pyetur nëse operacioni "Plumbi i...

Rusia ndalon furnizimin me gaz në Finlandë

Rusia ka konfirmuar mëngjesin e sotëm se ka ndaluar furnizimin me gaz për Finlandën, përshkallëzimi i fundit i një mosmarrëveshjeje për pagesat e energjisë...