E diel, 27 Shtator, 2020
22 C
Tirana

Etiketa

KQZ

Miratohet lista për zgjedhjet e 18 qershorit

KQZ ka miratuar përmbajtjen e fletës së votimit për zgjedhjet parlamentare të 18 qershorit. Renditja nis me partinë Fryma e Re Demokratike, Lëvizja Socialiste për...

Tre anëtarët e KQZ-së kundër Denar Bibës: Kjo është shkelja e kandidatëve me listat

Zv/kryetari i KQZ-së, Hysen Osmanaj dhe dy anëtarët Shtjefni dhe Zguri, kanë denoncuar disa parregullsi në listat shumë emërore të kandidatëve për deputetë. Anëtarët e...

KQZ zhvillon mbledhje për listat e zgjedhjeve të 18 qershorit, largohen anëtarët e PD-së

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve po zhvillon mbledhjen e radhës për miratimin e listave për zgjedhjet e 18 qershorit. Por anëtarët e PD-së e bojkotuan...

Rama: Po anëtarët e PD-së në KQZ përse zihen?

Kryeministri, Edi Rama ka reaguar në rrjetin social “Facebook” pas deklaratës së kryedemokratit Basha sa ka fituar zgjedhjet në Kavajë. Kryeministrin nuk e shqetëson shpallja...

Çfarë i ka shkruar kreu i KQZ-së, Kryeprokurorit?

Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Denar Biba i kërkon ndihmë kryeprokurorit Adriatik Llalla që të ndërhyjë për të mos u bllokuar procesi zgjedhor...

Ja personat e dënuar që kandidojnë në zgjedhjet 18 qershorit

KQZ njofton se disa nga kandidatët për deputet, që vijnë nga partitë; PKDSH, PDS dhe MEGA, janë të dënuar nga gjykata për kundravajtje të...

KQZ: Afati i partive për t’u regjistruar përfundon sonte

Zëdhënësja e KQZ-së, Drilona Hoxha, duke iu referuar Kodit Zgjedhor tha se partitë kanë afat deri sot në mbrëmje për të regjistruar në KQZ,...

Bylykbashi: Ja pse s’mund të regjistrohet asnjë kandidat për deputet

Deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi, deklaroi se ka skaduar afati për regjistrimin e kandidatëve për deputetë në KQZ dhe ky institucion do shkelte...

Pritet njoftimi i paralajmëruar nga PD, përpara KQZ-së

Ndërsa sot është afati i fundit për dorëzimin e listës së kandidatëve për deputetë në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, Partia Demokratike ka marrë një...

Të fundit

Gjiko nxjerr pamjet nga laboratori i drogës (FOTO)

Në një postim në rrjetin social Instagram, Gjiko ka surprizuar ndjekësit e tij teksa shfaqet në një laborator droge, ndërsa në sfond dëgjohet një...

“Ajo është një grua me arritje të pashembullt”/ E zgjedhura e Trump-it për Gjykatën e Lartë, kundër martesave gay

Presidenti i SHBA, Donald Trump, ka emëruar Amy Coney Barrett, një grua konservatore për të qenë anëtare e re e Gjykatës së Lartë. Trump...

Tiranë/ Makina përplas 10-vjeçaren te bulevardi “Gjergj Fishta”

Një aksident ka ndodhur paraditen e sotme në kryeqytet. Një mjet ka përplasur një fëmijë 10 vjeç, në bulevardin “Gjergj Fishta”. Burime zyrtare njoftojnë se...

“Dielli do të ndriçojë për të gjithë shqiptarët!”, Meta del me mesazhin e fortë (VIDEO)

Në Ditën Ndërkombëtare të Turizmit, Kreu i Shtetit, Ilir Meta thotë se është momenti për të reflektuar mbi domosdoshmërinë për t'i dhënë frymëmarrje këtij...

7 muaj me patentë, 21-vjeçari kapet nga policia duke qarkulluar me shpejtësi të frikshme

Policia Rrugore nuk ndalet me kontrollin e rreptë ndaj të gjithë shoferëve abuziv. Gjatë 5 orëve kontroll me radar e dragera janë pezulluar 22...