E diel, 27 Shtator, 2020
22 C
Tirana

Etiketa

koronavirus

Rënie e madhe e aksioneve globale, si pasojë e frikës ndaj koronavirusit

Rënia e lartë në indeksin e aksioneve të tregjeve globale u shfaq kryesisht javën e kaluar, edhe pse frika mbi përhapjen e shpejtë të...

E dini cila është mosha më e rrezikuar nga koronavirusi? Ja ç’thonë ekspertët

Pak më herët, presidenti Trump tha se qytetarët nuk duhet të frikësoheshin nga koronavirusi, pasi nëse janë të shëndetshëm, pa probleme serioize me shëndetin,...

Paniku e fshehja e rasteve për koronavirusin/Trump: Mos u frikësoni

Një grua në SHBA humbi jetën si pasojë e koronavirusit. Në një konferencë për shtyp në Shtëpinë e Bardhë, presidenti Donald Trump tha se...

Të tmerruar nga koronavirusi, protestuesit i vënë zjarrin klinikave shëndetësore

300 të vdekur dhe 600 të infektuar është aktualisht shifra që raportojnë autoritetet në Iran nga koronavirusi. Sipas autoriteteve qeveritare në Teheran, orët e...

“Italia e goditur nga koronavirusi”, zbardhet vendimi emergjent nga qeveria

Me anë të një dekreti të veçantë, qeveria italiane ka vendosur të shtyjë edhe për një javë rinisjen e mësimit. Kjo do të thotë...

Berisha përhap frikën: Një vajzë me koronavirus, s’tregojnë prej Kongresit të PS

Teksa nga autoritetet shëndetësore shqiptare nuk ka asnjë të dhënë për të prekur nga koronavirusi, Berisha është i mendimit se po mbahet e fshehtë....

OBSH rrit nivelin e alarmit, shkencëtarët izraelitë afër krijimit të vaksinës

Harta e përhapjes së virusit po zgjerohet. Ndonëse situata në Kinë po stabilizohet nga koronavirusi, rreziku i përhapjes globale është ende shumë i lartë. Këtë...

Vaksina kundër koronavirusit do jetë gati për 3 javë (FOTO)

Ende pas 2 muajsh nga përhapja e virusit vdekjeprurës, studiuesit nuk kanë akoma një vaksinë kundra virusit. Kujtojmë këtu se OBSH e njohu përhapjen si...

Makthi nga koronavirusi mund t’i japë fund lëvizjes pa viza në Evropë

Nga Matina Stevis-Gridneff “The New York Times” Për Evropën, koronavirusi nuk mund të kishte mbërritur në një kohë më të keqe. Ky ishte viti -...

Koronavirusi/ Shtyhet ndeshja mes Interit dhe Juventusit

Federata Italiane ka vendosur të shtyjë ndeshjen e nesërme, mes Interit dhe Juventusit. Arsye për shtyrjen e kësaj ndeshjeje është bërë përhapja e frikshme e...

Të fundit

Ajo është një “grua me arritje të pashembullt”/ E zgjedhura e Trump-it për Gjykatën e Lartë, kundër martesave gay

Presidenti i SHBA, Donald Trump, ka emëruar Amy Coney Barrett, një grua konservatore për të qenë anëtare e re e Gjykatës së Lartë. Trump...

Tiranë/ Makina përplas 10-vjeçaren te bulevardi “Gjergj Fishta”

Një aksident ka ndodhur paraditen e sotme në kryeqytet. Një mjet ka përplasur një fëmijë 10 vjeç, në bulevardin “Gjergj Fishta”. Burime zyrtare njoftojnë se...

“Dielli do të ndriçojë për të gjithë shqiptarët!”, Meta del me mesazhin e fortë (VIDEO)

Në Ditën Ndërkombëtare të Turizmit, Kreu i Shtetit, Ilir Meta thotë se është momenti për të reflektuar mbi domosdoshmërinë për t'i dhënë frymëmarrje këtij...

7 muaj me patentë, 21-vjeçari kapet nga policia duke qarkulluar me shpejtësi të frikshme

Policia Rrugore nuk ndalet me kontrollin e rreptë ndaj të gjithë shoferëve abuziv. Gjatë 5 orëve kontroll me radar e dragera janë pezulluar 22...

Aksident në autostradën Tiranë-Durrës/Përplasen tre makina, plagosen dy persona

Një aksident i rëndë ka ndodhur në autostradën Tiranë-Durrës. Mësohet se në këtë aksident janë përplasur tre mjete dhe për pasojë janë plagosur dy...