E martë, 26 Maj, 2020
9 C
Tirana

Etiketa

koronavirus

Rezultoi pozitiv me Koronavirus, Juventus nxjerr në shitje futbollistin

Daniele Rugani ishte futbollisti i parë i Juventus, që rezultoi pozitiv me koronavirus, duke futur në karantinë të gjithë ekipin. Megjithatë tashmë më e keqja...

Koronavirusi në Shqipëri/ Ka ende shpresë, regjistrohet numri më i ulët i rasteve të reja

Shqipëria ka regjistruar sot numrin më të ulët të rasteve të reja të konfirmuara me COVID-19. Nga 182 teste të kryera, kanë rezultuar pozitiv...

Kosova konfirmon një tjetër viktimë nga koronavirusi

Një tjetër pacient ka humbur jetën nga koronavirusi ditën e sotme në Kosovë. Shërbimi Klinik dhe Spitalor i Kosovës bën me dije viktima ishte një...

Koronavirusi shënon 4 viktima tjera në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia e Veriut ka regjistruar 4 viktima nga koronavirusi në orët e fundit, duke e çuar në 25 numrin total të të vdekurve. Sipas mediave...

Koronavirusi, pjesë e planit të Kinës për të sunduar botën? Ministri brazilian provokon rëndë

Ministri brazilian Abraham Weintraub, pretendon se pandemia është pjesë e planit të Pekinit për të sunduar botën. Ai e lidh pandeminë e koronavirusit me "planin...

Thyejnë rregullat e izolimit/ Dhunë ndaj policisë, shqiptarët s’duan t’ia dinë për gjobat

Çdo ditë Policia e Shtetit njofton lidhur me masat që ka marrë ndaj qytetarëve, të cilët janë ndëshkuar referuar situatës nga koronavirusi. Qytetarët shqiptarë...

Rritet sërish numri i viktimave në Spanjë, bilanci për 24 orët e fundit

Nuk duket të ketë paqe për Spanjën e cila ka shënuar sërish rritje në numrin e viktimave të shënuara nga koronavirusi. Në 24 orët e...

“Çdo punonjës është aset i çmuar për ne”, Manastirliu jep lajmin e mirë nga Infektivi

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka bërë me dije se një tjetër infermiere është shëruar nga koronavirusi ditën e sotme. Përmes një...

S’do ta besoni si mbrohen nga koronavirusi foshnjat në Tajlandë (FOTO)

Pas përhapjes së epidemisë në Kinë, u pretendua se të moshuarit ishin më të rrezikuarit. Por me kalimin e kohës u vu re se edhe...

Bilanci i frikshëm/ Koronavirusi në SHBA prek më shumë afro-amerikanët

Prej më shumë se 3 ditësh, SHBA po regjistron më shumë se 1 mijë viktima në bilancin e 24 orëve. Sipas universitetit John Hopkins, në...

Të fundit

Shtyrja e zgjedhjeve/ Meta: Basha nuk u tregua korrekt

Mbrëmjen e sotme, në emisionin “Opinion” Presidenti Ilir Meta theksoi se për shtyrjen e zgjedhjeve në tetor kishte diskutuar me opozitën, por sipas tij,...

Shokon Meta: Rama i shërben lobit serb në Washington

Presidenti Meta ka lëshuar një deklaratë të fortë në emisionin “Opinion”, teksa tha se kryeminisitri Rama i shërben lobit pro serb në Washington. Madje...

“Mos i bjerë të fikët Presidentit”, Meta publikon sms e diplomatit të huaj

Presidenti Ilir Meta ishte i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion”, ku publikoi mesazhin e një diplomati të huaj, që sipas tij, e...

Meta me parti të re? Presidenti flet troç

Presidenti Ilir Meta është përgjigjur sërish lidhur me deklaratën e kryeministrit Edi Rama, se do krijonte parti të re. I ftuar në emisionin ‘Opinion’,...

Meta i ‘përvishet’ Ramës: Unë punoj me letra, s’merrem me thashetheme

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, tha mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion” se punon me letra dhe jo me Facebook e Twitter, duke iu...
WhatsApp KONTAKTO TT