E martë, 7 Korrik, 2020
29 C
Tirana

Etiketa

Koreja e Jugut

Italia ndryshon strategji, zbardhet vendimi i fundit

Italia po jeton një situatë dramatike të një pandemie që ka përfshirë vendin, duke shkaktuar deri më sot mbi 4 mijë viktima nga COVID-19. Sistemi...

Spanja “mbyllet” për dy javë, Koreja e Jugut shpall “zonat e katastrofës”

Koreja e Jugut ka përcaktuar disa provinca në juglindje të vendit, të cilat janë goditur rëndë nga COVID-19 si "zona të veçanta katastrofash", gjë...

Koronavirusi/ Pse Koreja e Jugut rezulton më e suksesshme se Italia

Koronavirusi mbetet një kërcënim për të gjithë botën. Deri më tani janë infektuar në të gjithë globin 156.798 dhe kanë humbur jetën 5.839 të...

Koronavirusi/ Sulmuesi i Tottenham do të futet në karantinë

Përhapja e shpejtë e koronavirusit po përhap një panik në rang global, teksa mbi 85 mijë  persona janë prekur nga ky virus. Shtetet nga e...

Bilanci/Tre shtetet më të prekura nga koronavirusi, numri total i viktimave

Koronavirusi është kthyer tashmë në rrezikun më të madh global, duke marrë mijëra jetë në një kohë relativisht të shkurtër. Kina, ku edhe u përhap...

Pas Kinës, kush është vendi me më shumë raste të konfirmuara nga koronavirusi

Koreja e Jugut po kalon një nga situatat më të vështira, teksa janë konfirmuar më shumë se 763 raste me koronavirus. Deri më tani, koronavirusi...

Pentagoni: Nuk ka tërheqje të forcave amerikane nga Koreja e Jugut

Pentagoni po kundërshton njoftimin se Shtetet e Bashkuara po përgatiten të tërheqin forcat ushtarake nga Koreja e Jugut. Zëdhënësi kryesor i Pentagonit, Jonathan Hoffman, tha...

Pas takimit Trump-Kim Jong, SHBA dhe Koreja e Jugut ndërpresin stërvitjet ushtarake

Pentagoni konfirmoi se Shtetet e Bashkuara me Korenë e Jugut kishin rënë dakord që të mos kryejnë më manovrat e përvitshme ushtarake me qëllim...

Koreja e Jugut udhëzon: SHBA-të dhe Koreja e Veriut të vazhdojnë bisedimet

Presidenti i Koresë së Jugut Moon Jae-in ka reaguar pas vendimit të Donald Trump që të anulojë takimin e programuar për t’u zhvilluar më...

Trump mesazh Koresë së Veriut: Mos nënvlerësoni dhe provokoni ShBA-të

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA), Donald Trump duke e shfaqur një tablo të errët në lidhje me Korenë e Veriut, udhëheqjes...

Të fundit

Mbështetën Tiranën nga jashtë stadiumit, procedohen 6 tifozë

Edhe pse ndeshjet e Kategorisë Superiore janë zhvilluar pa tifozë, skuadrës së Tiranës nuk i ka munguar mbështetja gjatë ndeshjeve të fundit. Në takimin e...

“Specialja bëri shkelje kur publikoi emrat e Thaçit dhe Veselit”

Avokati i Popullit në Kosovë, Hilmi Jashari, shprehet se Prokuroria Speciale ka bërë shkelje në momentin që ka bërë publike emrat e presidentit Thaçi...

“Nuk jam monstra që më bën ajo të dukem”, Johnny Depp dhe Amber Heard përballen në gjyq

Ylli i Hollivudit Johnny Depp mohoi se ka dhunuar ish-gruan e tij Amber Heard, ndërsa tha të kundërtën se kishte qenë ajo e cila...

VIDEO/ Autobusi i shkollës bie në liqen, humbin jetën 21 nxënës

Një ngjarje e rëndë është regjistruar sot në Kinë, teksa një autobus shkolle ka humbur kontrollin dhe ka rënë në liqen. Sipas Daily Mail, të...

A po shet toka Hashimi, ashtu siç e shiti detin Lulzimi

Nga Kreshnik Spahiu 8 vjet më parë në zyrat “KuqeZi” mbërriti Ambasadori amerikan Arvizu. Në takimin që u zhvillua me dyer të mbyllura dhe pa media,...