E martë, 7 Dhjetor, 2021
9.5 C
Tirana

Etiketa

korce

Rrëzohet nga skela, humb jetën punëtori në Korçë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në qytetin e Korçës, ku një punëtor ka humbur jetën, për shkak se ra nga...

Korçë/ Transportonin 22 emigrantë të paligjshëm, vihen në pranga 3 persona

Qarku Korçë Vijon operacioni policor "Perimetri". Në kuadër të tij, goditen dy raste të tjera të veprimtarisë kriminale të dhënies ndihmë shtetasve të huaj për kalim...

Harxhi me demokratët në Korçë, anëtari i dehur i ndërpret fjalimin

Fjalimi i kandidates për kreun e Partisë Demokratike, Edith Harxhi është ndërprerë dy herë gjatë takimit që zhvilloi ditën e sotme në Korçë me...

Soreca për Berishën: Vendim i qeverisë amerikane, e respektojmë plotësisht

Ambasadori i BE-së Luigi Soreca është përgjigjur shkurt, nga Korça, lidhur me vendimin e Departamentit Amerikan të Shtetit për ish-kryeministrin Sali Berisha, i cili...

Korçë / Rast i shpërndarjes së heroin*s, sekuestrohen 23 doza, 2 arrestime

Një rast i shpërndarjes së drogërave të forta është ekspozuar dhe goditur nga Policia. 23 doza heroine janë sekuestruar nga Policia e Korçës gjatë...

Nuk ndalen të shtënat në vend, plagosje me armë zjarri në Korçë

Të shtëna me armë zjari janë regjistruar mbrëmjen e sotme në zonën e Pazarit në qytetin e Korçës, ku një person ka mbetur i...

Korçë / Ndihmuan 4 shqiptarë për të kaluar në Greqi, në pranga 3 të tjerë

Qarku Korçë Vijon operacioni policor i koduar "Perimetri". Ndihmuan 4 shtetas shqiptarë, për të kaluar ilegalisht drejt Greqisë, nëpërmjet kufirit të gjelbër, dhe nuk iu bindën...

Ervin Salianji: Kemi rikuperuar më shumë se 7000 vota në qarkun e Korçës

Ervin Salianji: “Pas përfundimit të procesit të numërimit, padyshim që nuk jam i gëzuar por jam mirënjohës për votat e të rinjve të cdo...

PD Korçë / Edmond Spaho: Arritëm objektivin, kemi pasur rritje me 20%

Edmond Spaho: “Sapo ka përfunduar numërimi i votave në qarkun e Korçës. PD ka realizuar objektivin në këtë fushatë. Kemi marrë 5 mandate me...

Ervin Salianji: Jemi në tepricë drejt marrjes së mandatit të 6 në Korçë

Ervin Salianji: “Si koalicion jemi 2 mijë vota para PS dhe  jemi në tepricë drejt marrjes së mandatit të 6. Në kemi tejkaluar objektivin....

Të fundit

Po frynte qirinjtë e ditëlindjes, flakët i djegin fytyrën (VIDEO)

Ky është momenti tronditës kur flokët e një gruaje u dogjën nga flakët, teksa shuante qirinjtë në tortën e saj të ditëlindjes. Nëna e...

Vr*u gruan e kunatën, Apeli konfirmon dënimin e përjetshëm për 36-vjeçarin

Gjykata e Apelit Vlorë ka lënë në fuqi dënimin “burgim i përjetshëm” për Gazmend Musta. Ky i fundit në 2 janar të vitit 2019,...

Vala e pestë e pandemisë, Franca mbyll klubet e natës para Krishtlindjeve

Franca do të mbyllë klubet e natës përpara Krishtlindjeve, dhe do të shtrëngojë masat e distancimit shoqëror në përgjigje të variantit të ri Omicron...

Miliona njerëz ranë në varfëri gjatë pandemisë, pasuria e miliarderëve u rrit

Pandemia e koronavirusit ka përkeqësuar hendekun masiv financiar midis të pasurve dhe të varfërve në mbarë botën. Kjo bëhet me dije nga një raport...

“Ha, dh*, i fusin një të puthur”, Sabiani bën debat me Beatrixin (VIDEO)

Brenda shtëpisë së “Big Brother” janë krijuar të tjera pakënaqësi mes disa personazheve. Ka qënë Sabiani, i cili mjaft i inatosur ka thënë mbrëmjen...