E premte, 30 Tetor, 2020
11 C
Tirana

Etiketa

kopshte

Mbyllen tre kopshte fëmijësh, u identifikuan raste me COVID-19

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka bërë të ditur se të hënën janë mbyllur tre kopshte të fëmijëve, pas identifikimit të rasteve...

12 fëmijë për grup, rregullat e reja në kopshte

Ashtu siç është njoftuar nga autoritetet në vendin tonë, kopshtet dhe çerdhet pritet të hapen më datën 1 Qershor. Ndërkohë raportohet se edukatorët dhe stafi...

Kur do hapen kopshtet dhe çerdhet? Manastirliu tregon datën

Kopshtet dhe çerdhet në Shqipëri do të hapen nga data 1 Qershor. Vendimin zyrtar e dha Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu. “Strategjia e rihapjes do të...

Del udhëzuesi për çerdhet dhe kopshtet, ja rregullat që duhet të ndjekin nga 1 qershori

Ministria e Shëndetësisë  ka bërë publik udhëzuesin mbi protokollin sanitar që do të ndjekin kopshtet dhe çerdhet në procesin e rihapjes. Këto të fundit pritet...

Manastirliu tregon se kur pritet të hapen çerdhet dhe kopshtet

Ministrja e Shëndetësisë dhe e Mbrojtjes Sociale doli sot në një deklaratë për mediat, ku njoftoi masat lehtësuese për ditët në vijim. Manastirliu tha se...

COVID-19/ Danimarka hap shkollat dhe kopshtet

Edhe pse është prekur nga COVID-19, Danimarka ka vendosur që të hapë shkollat fillore dhe kopshtet. Raportohet se masat e reja do të zbatohen në...

Të fundit

Me Co*id-19, presidenti i klubit të Serisë A shtrohet në spital

Koronavirusi vazhdon të përhapet me shpejtësi në futbollin italian. Së fundmi ka rezultuar pozitiv edhe presidenti i Torinos, Urbano Kairo. Ai është shtruar në spitalin “San...

Covid-19, Belgjika vendos kufizime të reja

Belgjika do të vendosë rregulla më të rrepta të izolimit nga e hëna (2 nëntor), duke mbyllur bizneset jo-thelbësore dhe duke kufizuar vizitat në...

Tërmeti në Izmir, 17 të vdekur dhe mbi 700 të plagosur

Të paktën 17 persona humbën jetën dhe mbi 700 të tjerë u plagosën si pasojë e tërmetit 6,6 ballë që ka goditur ujërat e...

Do bëhet kryeministri i Shqipërisë? Meta tregon ambicien e tij

Nga reagimet e tij të ashpra ndaj kryeministrit Edi Rama, të shumtë janë ata që mendojnë se Presidenti i Republikës, Ilir Meta po zë...

Meta: Jam lideri i Shqipërisë, Rama do ta çojë Shqipërinë në drejtim të paditur

Nga reagimet e tij të ashpra ndaj kryeministrit Edi Rama, të shumtë janë ata që mendojnë se Presidenti i Republikës, Ilir Meta po zë...