E martë, 20 Prill, 2021
12 C
Tirana

Etiketa

kontrollore

Kush përfitoi nga protesta e kontrollorëve

Nga: Preç Zogaj Në potpurinë e akuzave se kush qëndronte prapa ngjarjeve të Rinasit ishte dikush që tregoi me gisht Edi Ramën. Ky ishte Lulzim Basha....

”Zbrit nga kulla”/ Zbardhet dëshmia e njërit prej kontrollorëve në Rinas

“Flora Ndreca më ka pyetur se çfarë do të bëja me formularin e paaftësisë. I kam thënë se nuk do ta plotësoj. Debatet për...

Budallenj, ku pyet Uashingtoni për 30 kontrollorë në Rinas

Nga: Spartak Ngjela Ç'janë këta budallenj që dëgjojnë të deprimuarit nga akuza për korrupsion dhe bllokojnë Areoportin Nënë Tereza në Tiranë? Ku mund të bllokohet dot një...

Ulet avioni i parë në Rinas pas 24 orësh, mbërrijnë vaksinat anti-covid

Është ulur avioni i pare në aeroportin e Rinasit, 24 orë pas bojkotimit të punës nga kontrollorët e Albcontrol. Mësohet se avioni ka ardhur nga...

Kontrollorët në Rinas mund të zëvendësohen me specialistë turq

Pas bojkotimit të punës nga kontrollorët dhe kaosit që ka përfshirë trafikun ajror shqiptar, AlbControl ka kërkuar ndihmë nga partnerët strategjikë për zhbllokimin e...

AlbControl kërkon ndihmë nga partnerët strategjikë për kontrollorë

AlbControl ka kërkuar ndihmë nga partnerët strategjikë për zhbllokimin e situatës së krijuar në aeroportin e Rinasit, ku kontrollorët hynë në grevë dhe bojkotuan...

Kontrollorja tregon arsyen pse pezulluan punën në Albcontrol

Flora Ndreca, një nga kontrolloret ajrore që ka vendosur të pezullojë punën, ka treguar në emisionin “Opinion”  përse kontrollorët vendosën të pezullonin punën e...

Shkëlqim Hajdari: Sjellja e kontrollorëve në aeroport përbën vepër penale

Aeroporti i Rinasit është përfshirë nga kaosi, për shkak të anulimit të fluturimeve, pas grevës së punonjësve të Albcontrol. Për ish-prokurorin, Shkëlqim Hajdari sjellja e...

Të fundit

Edi Rama: Të gjuash te 9-ta është halli i madh shumë, plumbi të vjen rikoshetë

Gjatë komunikimit me mbështetësit në njësinë 5, Edi Rama ka folur sërish për PD-në dhe Ilir Metën. Edi Rama: “Të gjuash te 9-ta është halli...

Luan Rama denoncon me foto përfshirjen e administratës publike në fushatën e PS

Konferenca e Luan Ramës: Mirëdita të gjithëve dhe faleminderit kolegëve gazetarë të Sarandës që janë të pranishëm në këtë komunikim me median, dhe përmes medias,...

Meta reagon për foton e Kavajës: Me kë janë në këtë foto këta të katërt?

Ilir Meta: Lidheni të Marrin shokë socialistë përpara se të ketë fatin e furgonit në Berat. Pse Meta u tha tre banditëve të “Rilindjes”...

Von der Leyen: 95 mijë doza të vaksinave do të arrijnë në Kosovë nga maji

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursulua Von Der Leyen, ka konfirmuar se 95 mijë doza të vaksinave do të ndahen për Kosovën nga BE-ja duke...

Parandalimi i vrasj*s së dyfishtë, Ardi Veliu falënderon policin Shkëlzen Tafa

Parandalimi i vrasjes së dyfishtë në bulevardin “Migjeni”, Drejtori Veliu falënderon punonjësin e Policisë Shkëlzen Tafa. Paraditen e sotme, Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së...